Політика

Вступити до НАТО Україна може так же швидко як Фінляндія та Швеція — ОП

9 країн Європи вже підтримали членство України в НАТО

Заступник голови Офісу президента Ігор Жовква вважає, що Україна може вступити до НАТО без ПДЧ вслід за Фінляндією та Швецією.

«Дві країни — Швеція та Фінляндія — рухаються в НАТО без Плану дій щодо членства. Україна уважно стежить за цим процесом і ми бачимо, що коли йдеться про те, що не можна без ПДЧ, виявилося, що можна. Україна врахувала ці реалії, подаючи заявку у п’ятницю і ми теж можемо піти таким скороченим шляхом», — розповів Ігор Жовква в ефірі телемарафону.

Жовква також зазначив, що заяву президентів 9 країн Європи слід інтерпретувати як підтримку членства України у НАТО.

За його словами, у цій заяві вони посилалися на саміт Альянсу в Бухаресті 2008 року, а не заявку про вступ до НАТО, яку Україна подала кілька днів тому.

«Існує рішення Бухарестського саміту, яке нікуди не зникало, де написано, що Україна стане членом НАТО. Там немає слова «колись». Там написано: Україна стане членом НАТО, першим етапом чи одним із етапів має бути надання їй Плану дій щодо членства».

Заступник голови Офісу президента наголосив, що заява Бухарестського саміту була підтверджена на Мадридському саміті (2022 року), коли у новій Стратегічній концепції НАТО на наступні 10 років було продубльовано відповідне положення, що Україна стане членом НАТО.

Нагадаємо, у п’ятницю 30 вересня, Володимир Зеленський оголосив про підписання Україною заявки на прискорений вступ до Північноатлантичного альянсу та закликав західних партнерів втілити підготовлені Україною пропозиції гарантій безпеки, викладені у Київському договорі безпеки.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top