Політика

Байден зустрівся з принцом Саудівської Аравії та звинуватив його у резонансному вбивстві

Через чотири роки

Президент США Джо Байден вперше приїхав з візитом до Саудівської Аравії для зустрічі з наслідним принцом Мухаммедом бен Салманом, майбутнім королем. Американський президент поклав на нього відповідальність за гучне вбивство опозиційного журналіста Джамаля Хашоггі у Стамбулі 2018 року.

Як повідомляє CNBC, після критики за зустріч зі спадкоємцем і теплим привітанням з ним Байден заявив, що підняв питання вбивства журналіста.

«Що стосується вбивства Хашоггі, я підняв це питання на початку зустрічі. Я виклав свою думку дуже ясно. Я сказав дуже прямо, як американський президент. Мовчати щодо прав людини — це несумісно чи суперечить тому, хто ми є і хто я, — зазначив він. — Салман сказав, що не несе особистої відповідальності за вбивство Хашоггі, але я наполіг, що вважаю його таким. Те, що сталося з Хашоггі, було обурливим».

Опозиційний журналіст Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня 2018 року, після того, як зайшов до консульства Саудівської Аравії у Стамбулі. Турецькі спецслужби заявили, що журналіста задушили, як тільки він увійшов до будівлі, після чого його тіло розчленували та знищили. За інформацією ЦРУ, наказ про вбивство Хашоггі віддав наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бен Салман аль Сауд.

У 2019 році прокуратура Саудівської Аравії заявили, що за вбивство Хашоггі до страти засудили п’ятьох осіб, пізніше вони отримали різні тюремні терміни.

26 лютого 2021 року розвідка США опублікувала звіт, згідно з яким знову підтвердила, спадкоємець Саудівської Аравії Мухаммед бен Салман особисто схвалив вбивство журналіста Джамаля Хашоггі.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top