Общество

В Одесі чиновники-ветеринари більше півроку перешкоджали роботі бізнесу

Бизнесменам приходилось обращаться даже в посольство США.

Влітку минулого року до увагі суспільства надійшла шокуюча інформація про те, як само державні службовці державної ветеринарної медицини України у Одеській області ціною «величезних потуг та не людського натхнення» намагаються зробити привабливим зообізнес у нашій країні. (https://news.obozrevatel.com/ukr/politics/vitilinar-abo-yak-odeska-regionalna-sluzhba-dvsknkt-derzhprodspozhivsluzhbi-vede-spravi.htm). В той час, нагадаємо, використовуючи своє службове становище та недолугість законодавства державні службовці – ветеринари пани Сологуб ї Олефір з липня тримали 5 (п’ять) контейнерів з американським сухим кормом для котів, якій раніше на протязі 15 років безперешкодно пропускали в Україну.

Тоді особисто підкреслювалось, що той безлад на кордонах України відбувається ще ї тому, що на протязі понад 9 місяців держава ніяк не спроможеться призначити у Держпродспоживслужбу України постійного керівника замість тимчасової виконувачки обов’язків.  Щоб добитися бодай якихось зрозумілих відповідей бізнесмени з Чорноморська звертались тоді по допомогу навіть у Посольство США та правоохоронних органів й судів, та все марно! Контейнери з американським кормом продовжили стояти на штрафмайданчику у Чорноморському морському торгівельному порту.

Нарешті у результаті відбору та співбесід Кабінет Міністрів України у листопаді 2020 року призначає на відповідальну посаду Голови Держпродспоживслужби України пані Владиславу Магалецьку, яка у свою чергу вже к 01.01.2021 кардинально реформує систему державного ветеринарного контролю на кордоні взагалі. В результаті такої реформи застаріла система з 6-ті регіональних служб (що дісталась нам у спадок ще від СРСР) була ліквідована як явище. Замість неї була запропонована та втілена Постановою Уряду нова система з 4-х зональних Головних управлінь з центральними офісами у Київі, Львові, Дніпрі ї Одесі. При цьому до керівництва Південного (Одеса) та Західного (Львів) офісів з багатьох претендентів Владиславою Магалецькою через співбесіди та тестування були відібрані керівники, які у старій системі не працювали взагалі, але мали відповідний управлінський досвід на посадах інших контрольних органів та бізнес-структур. Згодом почались формування відповідних команд на місцях с залученням перевірених часом методів співбесід та тестування співробітників. До речі, наші славнозвісні «херої»-ветеринари» пани Сологуб та Олефір, не змогли пройти тестування та співбесіду з новим керівництвом. Нарешті наприкінці грудня вони були звільнені з посад.

Начальник Південного міжрегіонального Головного управління Держпродспоживслужби на державному кордоні (Одеса) Владислав Чабан, якому бізнесмени з Чорноморська надіслали відповідного листа (він є у редакції) та надали копії документів на затримані корми, незважаючи на процеси реформування та розбудови нової структури, створив робочу групу. На протязі 7 діб він забезпечив здійснення усіх передбачених чинним законодавством дій та заходів, направлених на виконання поставлених перед Південним міжрегіональним головним управління завдань та функцій. Тим самим державний службовець Владислав Чабан довів свою принциповість та об’єктивність.

 Бізнесмени у яскравих тонах розповіли нам про відверті здивування нової юридичної служби Південного МГУ ДПСС тим, на яких саме «юридичних підставах» базувалась впертість панів Сологуба, Олефіра та їх київського керівництва. Не провівши жодних досліджень затриманого корму, не виконуючи рішень українських судів та взагалі не прийнявши жодного управлінського рішення, вони, «вітілінари», як кажуть у Одесі «тупо держали контейнера». Звісно, відчуваючи «дружню підтримку» з Києва.

   Тим часом робоча група Південного МГУ ДПСС отримала повну згоду власників затриманого корму на ретельне дослідження вантажу, включаючи його розширене лабораторне дослідження. Контейнери з кормом на початку січня 2021 року у присутності відповідних структур були нарешті відчинені, корми перераховані та ідентифіковані з міжнародними ветеринарними документами США. Ветеринари з Одеси встановили робочий контакт з колегами зі США, які видавали вказані документи. Представники обласного регіонального лабораторного центру ветеринарно-санітарної експертизи від кожної партії відібрали зразки корму на ретельне лабораторне дослідження. Тим часом митна служба провела митну «очистку» вантажу, а після отримання позитивного висновку лабораторії (корми виявились безпечними для котів) вантаж нарешті залишив штрафний майданчик порту. 

 При цьому держава отримала відповідні митні платежі та митні збори у бюджет; лабораторія та ветеринарна служба – відповідні платежі від надання передбачених законодавством послуг; робочі фасувального цеху – заробітну плату за фасування корма, дістриб’ютери отримали свою частку коштів за свою роботу та інше. Ну, а саме головне – брати наші маленькі, коти та кошенята отримали нарешті свій улюблений корм!

 Але у нас (і впевнені, що не тільки у нас) залишилось одне питання: чому все це не можна було зробити півроку (!) тому,  у літку 2020-го? Може тому, що рік такій? Високосний….

    Звісно, ми знаємо, що бізнесмени не залишать організовані проти них дії без відповіді, тому, що вони були вимушені витрачати власні кошти на безглузде, як на наш погляд, затримання їх майна на протязі 6 місяців. Ми у курсі, що Державне бюро розслідувань вже зареєструвало у ЕРДР відповідну справу за позовом бізнесменів та почало слідство, а у суд вже направлені відповідні матеріали та нові позови. Ми не сумніваємось, що нове керівництво ветеринарів дасть нарешті й свою власну оцінку тому, що трапилось.

    Ми будемо уважно слідкувати за перебігом подій та обов’язково ознайомимо з ними наших читачів.

Коментарии

Последние

Самые актуальные новости и аналитические материалы, эксклюзивные интервью с элитой Украины и мира, анализ политических, экономических и общественных процессов в стране и за рубежом.

Мы на карте

Контакты

01011, г. Киев, ул. Рыбальская, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top