Новини

Як вплинуть нові санкції на гаманці росіян

санкции

Через санкції щодо «російського SWIFT», які запровадив Європейський Союз, ціни на техніку та електроніку в Росії можуть зрости на 15-20%. Подорожчання очікується до кінця літа.

Про це повідомляють РосЗМІ. Обмеження щодо Системи передачі фінансових повідомлень Центробанку було запроваджено в межах 14-го пакету санкцій ЄС.

Європейським компаніям заборонили підключатися до розробленої агресором платіжної системи та здійснювати транзакції з тими, хто проводить платежі через неї за межами РФ. Фактично це відрізало порушників від європейської фінансової системи.

Експерти стверджують, що всупереч спробам міжнародного співтовариства порушити фінансові операції РФ, досі СПФС працювала оперативно і без збоїв. Зокрема, для цього використовувалися дочірні банки в європейських країнах.

Але якщо іноземні банки, підключені до СПФС, почнуть блокувати платежі з Росії, це може призвести до зниження імпорту з Китаю на 25% і подорожчання всіх імпортних товарів на 10-20% залежно від категорії. Зараз через проблеми з платежами імпорт із Китаю вже скоротився на 11%, а з Туреччини – на 33%.

Також через нові санкції, США підштовхують Північну Америку до збільшення власного виробництва урану, тому Росія може втратити значну частину прибутків від експорту цього матеріалу. Ціни на уран зростають на тлі прагнення уряду досягти кліматичних цілей за допомогою атомної енергетики.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top