Новини

В Україні збираються позбавляти пенсій за держзраду та колабораціонізм

pensii1

У Мінсоцполітики розробили проект закону, який обмежить виплату пенсій деяким категоріям українцям.

Міністерство соціальної політики України планує позбавити пенсій осіб, які скоїли злочин проти основ національної безпеки. Відповідний законопроект опубліковано на сайті міністерства .

У Мінсоцполітики пропонують внести зміни до Кримінально-виконавчого, а також до Кримінально-процесуального кодексів України щодо порядку виплати пенсій особам, які скоїли злочини проти нацбезпеки країни.

Законопроект пропонує припинити виплачувати пенсії особам, засудженим до позбавлення волі або обмеження волі за:

  • дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу чи захоплення державної влади (стаття 109 Кримінального кодексу України);

  • посягання на територіальну цілісність та недоторканність України (стаття 110 Кримінального кодексу України);

  • державну зраду (стаття 111 Кримінального кодексу України);

  • колабораціоністську діяльність (частини третя – восьма статті 111 Кримінального кодексу України).

«Додатковим засобом для комплексності вирішення цієї проблеми пропонується застосувати припинення виплати пенсій особам, засудженим до обмеження чи позбавлення волі за скоєння кримінального правопорушення проти національної безпеки України. Припиненням пенсійних виплат особам, засудженим за вчинення кримінального правопорушення проти національної безпеки України, висловлюватиметься негативна оцінка державою вчинених проти неї дій, а також засудження українського суспільства, яке відстоює свою незалежність та свободу», — сказано в записці пояснення.

Зауваження та пропозиції щодо законопроекту до Мінсоцполітики приймають до 16 лютого поточного року.

Раніше повідомлялося, що мешканку села Новоолександрівка Херсонської області засудили до п’яти років ув’язнення за активну участь у «референдумі» про приєднання регіону до Росії.

До цього стало відомо, що вчительку київської гімназії судитимуть за підтримку РФ у соцмережах.

Також Харківська обласна прокуратура затвердила та направила до суду обвинувальний акт щодо директора освітньої установи у селі Андріївка Куп’янського району за звинуваченням у колабораційній діяльності.

Нагадаємо, в ОДП повідомили, що після вторгнення в Україну ЗС РФ у лютому 2022 року станом на 13 вересня було зафіксовано понад 15 тисяч злочинів проти національної безпеки .

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top