Новини

Україні дозволили бити по Росії F-16

F-16

Союзники запровадили нові правила використовування зброї, яку постачають Україні. Це може сильно вплинути на використання довгоочікуваних F-16.

Як пише Business Insider з посиланням на експертів, перші винищувачі американського виробництва мають надійти цього літа. Це тому, що Україна тепер має дозвіл на використання зброї, наданої її союзниками, для ураження цілей на території Росії.

Джордж Баррос, військовий експерт з американського Інституту вивчення війни, сказав, що це зробить F-16 більш ефективними. Приблизно місяць тому, кажучи про F-16, експерт заявляв, що Україні потрібні можливості, але Росія має сильніші військово-повітряні сили та велику мережу ППО.

До травня союзники не дозволяли Україні застосувати надану ними зброю для удару по території Росії. Це було серйозним недоліком, оскільки Росія могла збирати війська та техніку просто на кордоні і здійснювати атаки з місць, які Україна не могла вразити. Багато аналітиків казали, що це означало, що Україна воює однією рукою за спиною. Але в травні багато її союзників послабили обмеження.

Баррос сказав, що скасування заборони на удари по Росії означає, що очікуваний вплив літаків F-16 тепер значно зросте.

Пітер Лейтон, співробітник Азійського інституту Гріффіта та колишній офіцер Королівських ВПС Австралії, сказав, що для того, щоб F-16 були найбільш ефективними, російську ППО потрібно знищити. Можливість націлитися на протиповітряну оборону, розміщену в Росії, є великою перевагою.

Баррос сказав, що Україна, швидше за все, матиме занадто мало F-16 цього літа, щоб зробити значні зміни. Але з часом це може «перерости у великий ефект».

Він додав, що скасування Сполученими Штатами додаткових обмежень мало б більший ефект. США як і раніше не дозволять Україні використовувати боєприпаси великої дальності для ударів углиб російської території, звідки деякі з озброєнь Росії найбільшої дальності можуть обстрілювати Україну.

Президент України також закликав своїх союзників ще більше пом’якшити обмеження на використання зброї великої дальності для ударів по військових об’єктах у Росії, заявивши, що Україна все ще не може зупинити смертоносні атаки плануючими бомбами.

Експерти кажуть, що союзникам України слід було надати F-16 раніше, якщо вони хотіли побачити, як ці винищувачі справляють удари на полі бою цього року, оскільки проблеми з підготовкою пілотів та їх інтеграцією в українську армію, швидше за все, були б вирішені.

Данія, Нідерланди, Норвегія та Бельгія пообіцяли Україні приблизно 85 літаків, але невідомо, скільки їх має надійти в першій хвилі та коли буде доставлено більше.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top