Новини

Україна та ЄС сьогодні можуть підписати угоду про гарантії безпеки, — Reuters

ес

Очікується, що Зеленський підпише пакт на саміті лідерів ЄС у Брюсселі

Сьогодні, 27 червня, Європейський союз може підписати угоду про гарантії безпеки з президентом України Володимиром Зеленським. Таким чином, блок пообіцяє продовжувати постачання зброї, військову підготовку та іншу допомогу Києву протягом багатьох років. Про це повідомляє Reuters.

За даними видання, в угоді буде викладено зобов’язання ЄС щодо надання допомоги Україні в дев’яти галузях безпеки та оборонної політики, включно з постачанням зброї, військовою підготовкою, співробітництвом в оборонній промисловості та розмінуванням.

Очікується, що Зеленський підпише пакт на саміті лідерів ЄС у Брюсселі.

Пакт покликаний доповнити аналогічні угоди, укладені між Україною та її союзниками, які продовжують оборонятися від вторгнення Росії.

У разі «майбутньої агресії», йдеться в документі, ЄС і Україна мають намір протягом 24 годин провести консультації щодо потреб Києва та «оперативно визначити» подальші кроки відповідно до зобов’язань.

Документ є частиною ширших зусиль партнерів України, спрямованих на надання гарантій того, що вони підтримуватимуть Київ упродовж тривалого часу, оскільки кінця війні не видно, а вступ України до ЄС чи НАТО найближчим часом не передбачається.
Такі країни, як США, Велика Британія, Франція і Німеччина, уклали з Києвом пакти безпеки.

За словами офіційних осіб, ці угоди не схожі на пакт про взаємну оборону між країнами НАТО, але є зобов’язаннями щодо надання Україні зброї та іншої допомоги для зміцнення її власної безпеки і стримування будь-якого майбутнього вторгнення.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top