Новини

Угорщина вимагає визнати Закарпаття «угорським»

венгрия

Угорщина висунула Україні 11 вимог стосовно захисту прав національних меншин. Будапешт вимагає від Києва особливого рівня гарантії прав угорців.

Норма щодо місць з особливим рівнем гарантії прав меншини є й у чинному законодавстві України. Мова про міста і села «зі значною кількістю» представників меншини (від 15%) та з «традиційним» проживанням меншини (від 10% протягом останніх 100 років).

Але Будапешту цього виявилось мало. Тепер там вимагають автоматично визнати «традиційно угорськими» всі населені пункти Закарпаття, навіть ті, в яких угорці історично ніколи не жили.

Угорщина стверджує, що в Закарпатській області за переписом 2001 року та попередніх років частка угорців складала понад 10%. Уряд Орбана вимагає скасування норми про 10%. Тобто будь-яка кількість представників угорської меншини жили у певному місці традиційно, то це — «угорська» територія.

Угорщина вимагає від України відмовитися від рішення місцевих рад у цьому процесі й зробити присвоєння статусу автоматичним.

Угорщина наполягає, щоб використовувати тільки перепис 2001 року, хоч за ці роки кількість угорців, що живуть на Закарпатті, скоротилася майже вдвічі.

Уряд Орбана прямо називає цей блок визначальним для всього комплексу з 11 вимог, попри те, що там бачать падіння частки угорського населення на Закарпатті нижче 10%.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top