Нафтогаз

Угода щодо російсько-китайського газопроводу застопорилася через вимоги Пекіна про ціну, — FT

хуйло

Спроби Росії укласти велику угоду з будівництва газопроводу з Китаєм зайшли в глухий кут. Причиною стали необґрунтовані, на думку Москви, вимоги Пекіна щодо ціни та обсягів поставок.

Видання Financial Times пише, що жорстка позиція Пекіна щодо газопроводу «Сила Сибіру-2» підкреслює, що вторгнення Росії в Україну призвело до того, що Володимир Путін став більш залежним від китайського лідера Сі Цзіньпіна в економічних питаннях.

Зазначається, що Китай запросив ціну, близьку до сильно субсидованих внутрішніх цін Росії, і зобов’язується купувати лише невелику частину запланованої річної потужності газопроводу в 50 млрд кубометрів газу.

Схвалення будівництва газопроводу змінить жалюгідний стан «Газпрому», зв’язавши китайський ринок із газовими родовищами на заході Росії, які колись постачали Європу.

Тупикова ситуація з угодою щодо газопроводу «Сила Сибіру-2» призвела до того, що Олексій Міллер, глава «Газпрому», не поїхав з Путіним до Пекіна. За словами Тетяни Митрової, наукового співробітника Центру глобальної енергетичної політики Колумбійського університету, Міллер натомість відправився в поїздку до Ірану, хоча був би вкрай важливим на переговорах із Китаєм, і його відсутність була «вельми символічною».

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top