Новини

Сергій Наєв: Україна створює нові військові частини під західну зброю

Сергій Наєв

В Україні створюють нові військові частини на тлі очікуваного постачання танків західних зразків та іншого озброєння. Оскільки від навченості бійців залежатимуть успіхи на фронті.

Про це в коментарі CNN розповів командувач Об’єднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Сергій Наієв вважає, що наступна фаза цієї війни буде пов’язана з танками. І це не старі Т-72, а сучасніші машини, такі як німецькі Leopard 2 та британські Challenger. Українська влада неодноразово зазначала, що для перемоги їм потрібно кілька сотень основних бойових танків — не лише для захисту своїх нинішніх позицій, а й для того, щоби дати бій ворогові в найближчі місяці.

«Звичайно, нам потрібна велика кількість західних танків. Вони набагато кращі за радянські моделі і можуть допомогти нам просунутися», — сказав Наєв. «Ми створюємо нові військові частини. І наші подальші дії залежатимуть від їхньої боєздатності. Тому допомога Заходу є вкрай важливою».

Головним серед запитів України є танк Leopard 2, який є відносно простим в обслуговуванні та експлуатації і знаходиться на озброєнні багатьох країн НАТО.

Міністр оборони України Олексій Резніков, виступаючи після зустрічі в Рамштайні, сказав, що він та його німецький колега Борис Пісторіус «провели відверту дискусію щодо Leopard 2… продовження слідує».

boris-pistorius-oleksii-reznikov

Михайло Подоляк, радник Офісу президента України, сказав CNN у п’ятницю: «Ми розчаровані. Ми розуміємо, що у деяких країнах є заборони. Але що повільніше це відбувається, то більше гине наших солдатів і мирних жителів. «Було б важливим, якби Німеччина зайняла тут лідируючу позицію. Від 300 до 400 таких танків насправді перевершили б 2000–3000 радянських танків… Це різко прискорило б темп війни і започаткувало б її завершальні етапи».

Експерти також вважають, що німецькі танки можуть мати велике значення. «Leopard 2 — це сучасний, добре захищений основний бойовий танк з хорошими даними», — сказав CNN Джек Уотлінг, старший науковий співробітник із наземних бойових дій у Королівському об’єднаному інституті озброєнь (RUSI). «Спочатку він був розроблений для обслуговування призовниками, і тому його простіше підтримувати в бою, ніж деякі інші проекти НАТО, такі як Challenger 2».

Але в Україну продовжують надходити й інші види озброєння – бронемашини Stryker та БМП Bradley зі США, гаубиці з Фінляндії, вдосконалена артилерійська система ARCHER та протитанкові гармати зі Швеції.

Українські військові мають навчити підрозділи роботі на новій техніці та інтегрувати її до своїх існуючих з’єднань.

«Весь підрозділ має бути оснащений однією і тією ж машиною, тому весь батальйон буде оснащений «Бредлі», якщо ми його отримаємо, або «Леопардами», — сказав генерал-лейтенант Наєв.

Список техніки, яка потрібна Україні постійно розширюється, але Подоляк додає: «Наші хлопці не йдуть з поля бою, навіть якщо їх не забезпечать новим озброєнням. Вони просто вмиратимуть частіше та з більшою регулярністю. Я розумію, що деякі країни можуть втомитися від цієї війни. Але ми ті, хто сплачує справжню ціну за свободу. Ми ті, чиї люди гинуть через російську агресію».

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top