Новини

Ризик вторгнення з Білорусі мінімальний – експерти

Провокації росіян з боку РБ можливі з метою «прикриття» можливого загострення на Півдні

Президент Республіки Білорусь (РБ) Олександр Лукашенко запевняє, що Мінськ не готується до вступу у війну з Україною, при цьому РБ вкотре продовжила військові навчання — тепер до 29 жовтня. Яка позиція Білорусі на цьому етапі російсько-української війни? Чи є ризик повторного вторгнення з боку РБ в Україну? Відповідають експерти.

«Якщо теоретично вторгнення може колись статися, це трапиться без участі білоруських військових, — розповідає член Ради з питань свободи слова за президента Володимира Зеленського, екс-заступник міністра інформполітики (з 2015 по 2016 рр.) Тетяна Попова, — Є повідомлення Головного управління розвідки Міноборони України, що російських мобілізованих перекидають в Білорусь, чим підвищують рівень загрози можливого повторного вторгнення. Але я думаю, що навіть якщо воно теоретично може колись статися, це станеться без участі білоруських військових».

Поки ж, зазначає Тетяна Попова, Білорусь надає свої полігони для навчання росіян, бо в РФ недостатньо таких полігонів для тієї мобілізаційної кампанії, яку розгорнув Кремль. Плюс – країна-агресор має можливість атакувати Україну з боку Білорусі ракетами та дронами.

Екс-спікер Генштабу ЗСУ, військовий експерт Влад Волошин нагадує, що за всю історію перебування Лукашенка при владі в Білорусі, він завжди сповідував політику – і нашим, і вашим. З певним креном у бік РФ.

«Тому й участь Білорусі у війні з Україною не є очевидною. Без прямого залучення збройних сил і внутрішніх військ РБ до бойових зіткнень з ЗСУ. Проте відбувається постійне використання росіянами білоруських аеродромів, баз, територій та озброєння для ударів по нашій країні. Все це говорить про те, що Білорусь бере участь у війні проти України», – вважає експерт.

За його словами, хоч і існує ризик, що Путін змусить Лукашенка кинути проти нас і білоруські збройні сили, наразі ймовірність цього невелика.

Vlad Voloshin

«Самопроголошений президент РБ звик тримати ніс за вітром. І бачачи, як Росія слабшає на фоні війни, до останнього чинитиме опір прямому залученню білоруської армії до конфлікту, – прогнозує Влад Волошин. – Щодо створення спільного угруповання військ РФ і РБ – це, як і навчання, що триває вже півроку біля білорусько-українських кордонів, спрямоване, перш за все, на утримання в тому районі значних сил ЗСУ. Які ми могли б використати на фронті».

Провокації росіян з боку РБ можливі з метою «прикриття» можливого загострення на Півдні – таку думку висловив політичний експерт Михайло Чаплига.

«Ймовірність повномасштабного білоруського вторгнення досить низька. По-перше, за цей час нам вдалося збудувати гарну інженерну лінію оборони. По-друге, там все дуже добре заміновано. По-третє, на тих рубежах стоїть не паркетна, а справжнісінька територіальна оборона ЗСУ – професіонали та мотивовані бійці», – пояснює експерт.

Що можна очікувати, вважає він, так це можливого заходу найманців із РФ з метою відволікання наших збройних сил з інших напрямків.

Mikhaylo Chapliga

«Варто очікувати також на можливі авіаційні та ракетні обстріли критичної інфраструктури західного регіону з метою заподіяння шкоди переміщеним підприємствам та розриву логістичних ланцюжків поставок. Крім того, провокації росіян з боку РБ можливі з метою прикриття можливого загострення на Півдні, – зазначає Михайло Чаплига. – РБ є базою для завдання ударів по Україні та джерелом деяких озброєнь для РФ. При цьому Лукашенко розуміє, що психологічно білоруси не готові до війни з українцями, а значить це може призвести до перенесення бойових дій на територію РБ і революції зі зміною правлячого режиму».

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top