Економіка

Рєзніков прокоментував скандал із закупівлею продуктів для ЗСУ

Глава відомства також пояснив ситуацію із «курячими яйцями по 17 гривень за штуку»

Глава Міноборони Олексій Резніков, коментуючи інформацію, що з’явилася в мас-медіа про зловживання на закупівлі продуктів для ЗСУ, заявив, що на МО не вперше відбувається «інформаційна атака» під вигаданим приводом. У себе на сторінці у Facebook міністр докладно прокоментував ситуацію.

«Ця ситуація дуже схожа на торішню, коли ми розбиралися з монополістом. Щось подібне було і восени, коли в управління міністерству передали низку активів, критично важливих для обороноздатності. Нас абсолютно безпідставно атакували влітку, коли поширювали чутки про недостатній контроль над озброєнням. Тобто нічого нового», — сказав Резніков.

За словами Резнікова, у 2023 році на забезпечення харчування українських військових буде направлено десятки мільярдів гривень. Наразі МО уклало контракти з 8 постачальниками.

«За кожним із постачальників, згідно з договором, закріплено певну кількість військових частин. У контрактах прописано норму: якщо якийсь із постачальників не здатний виконати зобов’язання, то інші «підхоплюють» військові частини згідно з певним алгоритмом. Постачання продуктів скрізь буде гарантовано безперервним, щоб не сталося», — повідомив Резніков.

Він також пояснив, що Міноборони не здійснює закупівлю окремих продуктів. Оборонне відомство купує комплексну послугу із забезпечення харчування. Тобто доставку певного комплекту продуктів до військових частин, а в окремих випадках – і приготування їжі. Йдеться про добовий раціон для військовослужбовця, який має чіткі критерії щодо калорійності та інших параметрів. У 2022 році ця сума становила 120 гривень на військовослужбовця за добу, а цього року ціни в діапазоні від 151 до 162 гривень. Після проведення переговорів кінцева вартість послуги із забезпечення харчування на сьогодні становить 145,8 грн. на одного військового на добу.

Він також прокоментував інцидент, що вартість одного яйця за договором становить 17 грн, тоді як у магазині яйце коштує 7 грн. Таку розбіжність Резніков пояснив технічною помилкою.

«Насправді це звичайна технічна помилка, яку здійснив постачальник. Яйця – єдина категорія з каталогу, що у додатку до угоди розраховується у штуках. Постачальник зазначив ціну не за штуки, а за вагу яєць, коли переносив дані з однієї таблиці, де все було приведено в одиницю виміру на вагу, в іншу таблицю», — пояснив міністр.

Глава Міноборони додав, що не дасть таким вкиданням заблокувати постачання продовольства армії, повернути монополію на ринку та створити ґрунт для блокування постачання озброєнь.

Резніков додав, що особа, яка передала представникам ЗМІ один із контрактів, скоїла посадовий злочин.

Міністр пообіцяв, що винного буде притягнуто до відповідальності та додав, що матеріали підготовлені для передачі СБУ.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top