Новини

Путін вводить воєнний стан в захоплених областях України

putin1

З 20 жовтня на окупованих територіях Путін вводить воєнний стан

Президент РФ Путін видав указ про введення воєнного стану на анексованих територіях України. Про це стало відомо у середу, 19 жовтня, після публікації указу, він почне діяти о 00.00 годин 20 жовтня.

Виступаючи по відеозв’язку на засіданні Радбезу РФ Путін заявив: «Київський режим відмовився від переговорів, продовжує обстрілювати нові російські території, використовуючи терористичні методи… організовують замахи на органи влади, посилають диверсантів і намагаються створити підпілля… Саме українськими спецслужбами скоєно теракт на Кримському мосту»… «Доручаю уряду підготувати проект указу про створення спеціальної координаційної ради щодо вирішення завдань СВО. Його очолить глава уряду».

putin1

Також він повідомив, що глави регіонів матимуть додаткові повноваження для забезпечення безпеки і загалом буде передбачено кілька рівнів реагування на ризики, що виникають у сфері безпеки.

У прикордонних регіонах РФ запроваджується «середній рівень реагування». Крім окупованого Криму до них включили Краснодарський край, Білгородську, Брянську, Воронезьку, Курську та Ростовську області.

При цьому в зазначається, що кордони РФ у зв’язку з військовим станом не закриватимуть.

У свою чергу радник голови Офісу президента Михайло Подоляк зазначив, що запровадження військового стану на окупованих територіях з боку РФ нічого не змінює для України. За його словами, такий крок Путіна слід розглядати лише як псевдолегалізацію мародерства та пограбування майна українців перед черговим відступом російських військ.

mikhail podolyak

«Давайте об’єктивно дивитися на речі: ми перебуваємо в стані повномасштабної війни з Російською Федерацією вже вісім місяців. Для нас не має значення, як вони називають це у себе по телевізору та в російських нормативно-правових актах: «спеціальною військовою операцією» чи «воєнним станом». Це має значення лише для самих росіян», – підкреслив Подоляк.

Він додав, що всі передбачені «воєнним станом» речі трактуватимуться Україною та міжнародним правом як кримінальні злочини: «Примусова мобілізація, вилучення майна та інші речі, які передбачає «воєнний стан», трактуватиметься в Україні й міжнародним правом як кримінальні злочини незалежно від внутрішнього правового обґрунтування на території Російської Федерації», – сказав він.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top