Новини

​​Путін хоче не миру, а паузу для перегрупування, — Столтенберг

Глава Кремля, на думку генсека НАТО, припустився двох стратегічних помилок після вторгнення

Дії Кремля свідчать, що Росія планує розпочати новий наступ в Україні, а запрошення до відновлення переговорного процесу є лише спробами виграти паузу для переозброєння.

Про це у своїй колонці для видання The Financial Times написав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

«Росія сподівається заморозити війну, щоб мати час перегрупувати, переозброїти сили та спробувати поновити наступ. Президент України Володимир Зеленський пропонував РФ почати відводити війська перед Різдвом як перший крок до завершення конфлікту, але Москва різко відкинула цю пропозицію. Це Путін почав війну, і він може завершити її хоч сьогодні, забравшись з України. Зараз немає ознак, що він справді хоче миру», — зауважив генсек.

Він додав, що більшість війн рано чи пізно завершуються переговорами, а Зеленський вже пропонував свою «формулу миру».

«Та варто пам’ятати, що те, що відбувається за столом переговорів, нерозривно пов’язане з тим, що відбувається на полі бою. Ми маємо продовжувати підтримувати Україну, щоб вона могла втриматися як суверенна, незалежна європейська держава. Якщо Путін візьме гору в Україні, це буде сигналом для Росії — та інших авторитарних режимів — що вони можуть отримати бажане силою. Це буде катастрофою для України. І це також зробить увесь світ більш небезпечним і всіх нас — більш вразливими. Тож у наших власних безпекових інтересах — зберігати підтримку для України цієї зими, і стільки, скільки буде потрібно», — аргументує Столтенберг.

Глава Кремля, на думку генсека НАТО, припустився двох стратегічних помилок після вторгнення — він недооцінив українців і Альянс, який прямо зацікавлений у перемозі України у війні.

«Путін недооцінив Україну. Він думав, що зможе взяти Київ і обезголовити уряд протягом кількох днів. Після 10 місяців український народ, ЗСУ та керівництво країни продовжують захищати свою батьківщину з майстерністю, мужністю та рішучістю, які надихають увесь світ. Десятки тисяч російських військовослужбовців було поранено або вбито. Близько 1 млн людей залишили Росію з початку року, багато — щоб уникнути призову на війну, в яку вони не вірять. В результаті цієї війни Росія стала біднішою і більш ізольованою», — підкреслив генсек НАТО у своїй колонці.

Більше того, як вважає Столтенберг, Путін припустився ще однієї помилки, коли недооцінив єдність Північноатлантичного Альянсу. Незважаючи на те, що військовий блок не є стороною конфлікту, союзники виявляють єдину позицію щодо постачання озброєння Україні та допомоги у подальшій євроінтеграції Києва.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top