Новини

Президент України Володимир Зеленський у Польщі: Україна безкомпромісна та не віддасть свою землю, незалежність та дітей

Volodymyr Zelenskyi

Подробиці офіційного візиту

Сьогодні, 5 квітня, президент України Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська розпочали офіційний візит до Польщі. У програмі візиту, зокрема, переговори з Президентом Анджеєм Дудою, Прем’єр-міністром Матеушем Моравецьким, підписання двосторонніх документів.

Окрім перемовин Зеленського із президентом Дудою, також заплановані перемовини із прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким, за підсумками яких буде підписано двосторонні документи.

Також Зеленський зустрінеться з представниками польського бізнесу в межах українсько-польського бізнес-форуму, з маршалками Сейму та Сенату, волонтерами та рятувальниками, а також з мерами прикордонних з Україною міст.

Президенти України та Польщі виступили на спільному брифінгу.

«Велика радість, що можу сьогодні привітати в Варшаві від імені Республіки Польща пана президента Володимира Зеленського разом з його дружиною Оленою Зеленською. І хочу з повною силою висловити, підкреслити вдячність президентові і його дружині, бо це перший від часу російської агресії офіційний візит президента з дружиною до інших країн. Протягом цього року не було офіційних візитів президентської пари, це зрозуміло, і я дуже радий, що перша держава, яка вами відвідана, що це Польща, що це Варшава. Дуже вам дякую за цю присутність», – зазначив Анджей Дуда.

Під час візиту президент Польщі Анджей Дуда вручив Зеленському орден Білого Орла — найвищу нагороду Польщі. Її президент України отримав за заслуги в поглибленні відносин між Польщею та Україною, безпекову діяльність, стійкість у захисті прав людини.

Зеленський обговорив з Дудою посилення української армії

Президент України Володимир Зеленський та президент Польщі Анджей Дуда під час перемовин у Варшаві торкнулися питання посилення української армії.

«Ми обговорили посилення нашої армії. І це дуже важливо. Я дякую, що ми сьогодні обговорили і прийняли рішення, і ще будемо обговорювати із прем’єр-міністром, щодо потужного пакету, який посилить наших людей», — повідомив Зеленський на спільному із Дудою брифінгу в Варшаві.

Зеленський також подякував українським захисникам і захисницям, які боронять Україну на фронті.

Він також підкреслив, що важливою сторінкою у відносинах між країнами буде відбудова України, яка посилить відносини між українським та польським бізнесами.

Україна отримає від Польщі 8 винищувачів МіГ-29.

З них 4 вже передані останнім часом, ще 4 готують до відправки. Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда на спільній прес-конференції з Володимиром Зеленським у Варшаві.

За його словами, цими літаками справа, скоріше за все, не обмежиться, і Польща продовжить передавати Україні свої старі літаки.

«Ми готові, я говорив про це з президентом [України], передати ще шість, які зараз готуються для цього. Ми припускаємо, що вони можуть бути передані досить швидко», – заявив Дуда.

Найскладніша ситуація на фронті залишається у Бахмуті Донецької області

Володимир Зеленський заявляє, що найскладніша ситуація на фронті залишається у Бахмуті Донецької області, але ворог не контролює місто. Про це президент сказав на спільному із президентом Польщі Анджеєм Дудою брифінгу в Варшаві.

«Найскладніша ситуація на території нашої держави — саме там (у Бахмуті — УНІАН). Найбільше застосування кількості різної зброї — саме там. Там дуже й дуже складна історія. І щоденно дефіцит: то є артилерія, то є достатньо снарядів у нашої сторони, то їх менше. То є успіх в якихось блоках Бахмута — ми йдемо вперед, то його немає — ми знов відходимо на позиції. Це відбувається щоденно. Але ми знаходимося в Бахмуті й ворог не контролює Бахмут. Це ситуація на сьогодні», — зазначив він.

Зеленський нагадав, що ситуацію в Бахмуті особисто контролює командувач Сухопутних військ, генерал-полковник Олександр Сирський. За словами глави держави, для Сирського головним є збереження особового складу.

Зокрема, Зеленський вчергове подякував польському народові та особисто президету та прем’єру Польщі за братерство та підтримку.

«Україна — країна тепла, дружня, але у цій війні — безкомпромісна. Безкомпромісна у тому, що ми не віддамо нашу землю, нашу свободу, не віддамо наших дітей, жодної дитини, яка була силою депортована росіянами в РФ. Ми нічого цього не віддамо і не віддамо свою незалежність», — наголосив він.

Президент також додав, що Україна безкомпромісна й в дружбі та вважає Польщу не тільки партнером, а справжнім другом навіки.

«Я би хотів також сказати і передати усім нашим партнерам, які постійно шукають компроміси для Україна на шляху до НАТО, що і в цьому питанні Україна буде безкомпромісною», — додав він.

У майбутньому між нашими народами не буде жодних кордонів, — Зеленський про візит до Польщі

«У майбутньому між нашими народами не існуватиме жодних кордонів: політичних, економічних і — що дуже важливо — історичних. Але для цього ще треба перемогти. Для цього потрібно ще трохи пройти пліч-о-пліч», — сказав президент.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top