Новини

Польща змінила правила перебування та надання допомоги українцям

Українці зможуть безкоштовно проживати в місцях тимчасового розміщення тільки в перші 120 днів з моменту першого приїзду до Польщі

Сейм Польщі проголосував за зміни до спецзакону про допомогу українцям, які рятуються від війни в Україні на території РП.

Ними передбачається, зокрема, запровадження власної участі в оплаті за проживання, а також обмеження соцвиплат у разі виїзду українців із Польщі, повідомляє «Укрінформ»

За ухвалення змін проголосували 429 депутатів Сейму, дев’ять було проти, 13 утрималися.

Закон передбачає, що українці зможуть безкоштовно мешкати у місцях тимчасового розміщення лише у перші 120 днів з моменту першого приїзду до Польщі. Після цього українці платитимуть за проживання у таких місцях. Змінами передбачається, що громадяни України, які проживають у таких місцях у Польщі понад 120 днів, з березня 2023 року змушені будуть платити 50% коштів власного утримання, але не більше ніж 40 злотих на добу (понад 300 грн).

Тепер із травня наступного року їм потрібно буде покривати 75% коштів проживання, але не більше ніж 60 злотих на добу (500 грн). Водночас це не стосується вразливих категорій: інвалідів, осіб пенсійного віку, вагітних, жінок з дітьми до року, жінок із трьома дітьми та більше осіб у складній ситуації. Вони й надалі проживатимуть у таких місцях безкоштовно. На сьогодні у групових місцях тимчасового розміщення у Польщі проживає близько 80 тисяч громадян України.

Інші зміни передбачають заморожування виплат соціальної допомоги громадянам України в момент виїзду з Польщі. Це положення передбачатиме, що якщо хтось щоразу виїжджатиме з Польщі, то соціальна допомога, яку виплачують гміни (адміністративна одиниця Польщі) чи ZUS, заморожуватиметься. Якщо перебування поза Польщею становитиме понад 30 днів, то громадянин України втратить наданий статус, відтак втратить право на соціальну допомогу. Соціальний статус може бути відновлений у разі, якщо українець знову втікатиме від війни в Україні внаслідок воєнних дій на території країни.

Зміни до закону передбачають визнання в Польщі електронного документа, доступного в додатку Diia.pl (еквівалент польського документа mObywatel), як документа на легальне перебування в РП для втікачів від війни в Україні. Цей документ разом з проїзним документом надасть право громадянину України багаторазово перетинати кордон без необхідності отримання візи.

З 1 квітня 2023 року українці все ж зможуть звертатися за видом на тимчасове проживання в Польщі, якщо вони тут працевлаштувалися або відкрили власний бізнес.

Зміни до спецзакону про допомогу українцям направлять на розгляд Сенату Польщі. Очікується, що він набуде чинності з 1 січня 2023 року.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top