Новини

Польща скорочує допомогу українським біженцям

Польша

З 1 липня у Польщі скасували програму допомоги українським біженцям «40+». Відтепер приватні власники не отримуватимуть компенсацію за розміщення українців із тимчасовим захистом. Повідомляє ukrainianinpoland.pl.

Програма передбачала компенсацію у 40 злотих на день (близько 400 грн) за розміщення та харчування людей, які отримали прихисток у Польщі. Така сума оплачувалася за кожного біженця, включаючи дітей.

До 1 липня 2024 року програма діяла до 120 днів з дати першого в’їзду біженців до Польщі (довше — для вразливих категорій). Гроші отримували як власники квартир і будинків, так і гуртожитків чи готелів.

У заяві Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Польщі зазначалося, що з початку дії програми з державного бюджету були виділені значні кошти, але тепер пріоритетом є підтримка внутрішніх соціальних програм та інвестиції в економічний розвиток країни.

В уряді повідомили, що останнім часом кількість заявників на компенсацію за програмою «40+» постійно зменшувалася. Тим часом у центрах колективного розміщення вільних місць стало більше.

Тепер біженцям пропонують звертатися до місцевої влади (воєводські управління), яка зможе розміщувати людей у колективних центрах. На це держава виділятиме кошти.

Скасування програми безкоштовного житла для біженців від приватних власників критикують представники громадських організацій, адже чимало українців мають матеріальні труднощі у Польщі й не можуть дозволити собі не лише оренду квартири, але й інколи й придбання базових речей: ліків, продуктів.

Проживання у колективних центрах від місцевої влади буде безкоштовним перші 120 днів. Вразливі категорії зможуть не платити і далі, інші біженці вноситимуть до 60 злотих на день (приблизно 600 грн). Із виплат неповнолітнім (800 злотих на місяць) треба буде сплачувати по 15 злотих на день.

Також безкоштовне житло в Польщі можна знайти через оголошення на офіційних урядових ресурсах. Польський уряд створив кілька порталів для допомоги українцям, де можна знайти інформацію про доступне житло. Окрім того у Польщі продовжують працювати центри прийому та пункти допомоги українцям. Допомагають знайти безкоштовне житло українцям і різні благодійні організації та фонди.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top