Новини

Орбан намагається змістити увагу Заходу з підтримки України на мирні переговори

Його зусилля спрямовані на підрив європейської підтримки України

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан продовжує позиціонувати себе як потенційного посередника для припинення війни в Україні, незважаючи на те, що президент Росії Володимир Путін відмовляється від посередництва або серйозних переговорів.

Як ідеться у звіті американського Інституту вивчення війни, найімовірніше, Орбан прагне переключити увагу Заходу на можливі мирні переговори, щоб підірвати європейську підтримку України.

«Зусилля Орбана з просування переговорів, імовірно, є частиною його постійних зусиль зі зміщення уваги Європи на обговорення мирних переговорів і відмову від обговорення військової підтримки України. Орбан постійно виступав проти і підривав зусилля ЄС з надання військової допомоги Україні, і зміщення акценту Європи з військової допомоги підтримує цю ширшу мету тепер, коли Угорщина стала головою Ради ЄС», — пишуть аналітики ISW.

Також у звіті згадується, що прем’єр-міністр Болгарії Дімітар Главчев 5 липня запропонував Болгарії виступити посередником у мирних переговорах між Україною і Росією. Крім того, міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан 6 липня також закликав Україну розширити і прискорити поточний мирний процес, щоб запобігти «поглибленню поляризації» і «поставити дипломатію в пріоритет».

«Заклики Орбана та інших до переговорів і мирна формула України — це різні зусилля з різними цілями, і президент Росії Володимир Путін продемонстрував, що він не зацікавлений у будь-яких угодах на основі переговорів, окрім капітуляції України», — зазначають аналітики.

Водночас, підкреслюють в ISW, здатність України продовжувати свій власний мирний процес залежить від її здатності звільнити значну в оперативному плані територію. При цьому Україна не зможе здійснити успішні контрнаступальні дії на підтримку цієї мети без військової підтримки Заходу в найближчій і середньостроковій перспективі, зазначають в ISW.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top