Експертний клуб

Олександр Коваленко: Російські війська остаточно втратили наступально-окупаційний потенціал

Про стан російської армії, її наступальний потенціал та безповоротну деградацію

Про стан російської армії, її наступальний потенціал та безповоротну деградацію розповів військово-політичний оглядач групи «Інформаційний опір», Олександр Коваленко.

У нинішньому технічному стані Росія не зможе здійснювати масштабні наступальні та загарбницькі операції. РФ не тільки вичерпала свій початковий потенціал, а й перебуває на етапі безповоротної деградації.

Декілька прикладів на підтвердження своїх слів. Хоча прикладів насправді набагато більше.

Перший приклад – бої під Бахмутом, Авдіївкою, рефлексія на Вугледарі та Білогоріці. Хтось може парирувати мені тим, що це наступ та ніщо інше, на що я запитаю у відповідь – а який результат цього наступу?

Під Вугледаром, у районі маленької Павлівки росіяни зосередили 5 БТГ (бойових тактичних груп) — і нічого. Бахмут і Авдіївка перебувають під тиском ворога понад 4 місяці і який результат? Чи змогли окупувати?

Тим часом за ці 4 місяці, що сталося у зоні бойових дій? Було деокуповано понад 8500 квадратних кілометрів Харківщини. Сотні квадратних кілометрів Херсонщини та найближчим часом звільниться ще 6 тис квадратних кілометрів правобережжя.

Тобто ЗСУ звільнили і звільнять найближчим часом понад 14,5 тис квадратних кілометрів, тоді як росіяни четвертий місяць б’ються за Бахмут і рефлексують на Авдіївку.

Другий приклад – артилерія. Без артилерії вони неспроможні ні наступати, ні обороняться.

Росія на момент повномасштабного вторгнення в Україну мала на складах і сховищах за різними оцінками від 15 до 20 млн пострілів. Саме до червня себе вичерпали склади з ближнім плечем підвозу у Білгородській, Курській, Ростовській та Воронезькій областях. Нині вони виконують транзитну функцію. І як снігова куля йде накопичення кризи боєприпасів.

У наступі та обороні російські війська завжди використовують тактику «вогневого валу».

Щоб здійснювати ефективний наступ в Україні, окупантам необхідний потенціал 50 тис. – 70 тис. пострілів на добу.

Щоб здійснювати ефективну оборону, цей показник становить у середньому 30 тис – 40 тис пострілів на добу.

Нині вони забезпечують можливість 20 тис. пострілів на добу. Тобто вони не мають потенціалу для здійснення ефективного наступу та оборони.

Крім того, на самих складах, за різними оцінками, у росіян залишилося від 7 до 10 млн пострілів, 50% з яких через незадовільні умови зберігання непридатні до використання, а придатна частина знаходиться на інших складах і центрах зберігання, звідки підвезення логістично є пекельним.

Так, Росію зараз підтримують Білорусь, Іран, вже й Північна Корея, але ця підтримка не вирішить проблем у зоні бойових дій. Ця підтримка лише продовжить конвульсії Росії.

І Росії лише на ЗСУ надія. Надія, що ЗСУ припинять її конвульсії.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top