Нафтогаз

Найбільшим постачальником сирої нафти до Китаю стала Росія

Росія збільшила продажі сирої нафти в Китай на чверть і стала найбільшим постачальником нафти в КНР

Оскільки російська нафта потрапила під санкції та в Китаї її розкуповували з великими знижками, Росія випередила Саудівську Аравію, ставши найбільшим постачальником нафти до Китаю за перші два місяці 2023 року.

Про це повідомляє Reuters.

В головному митному управлінні Китаю заявили, що у січні-лютому імпорт нафти з Росії збільшився до майже 1,94 млн барелів на добу, а загальна кількість поставленої сировини сягнула 15,68 млн т. Цей показник на 23,8% більший, ніж за аналогічний період минулого року.

В свою чергу, Саудівська Аравія продала 13,92 млн т нафти за два місяці, що дорівнює близько 1,7 млн барелів на добу.

Зазначається, що минулого року Росія була другим за величиною постачальником сирої нафти до Китаю, поставивши 86,2 млн. тонн, лідирувала Саудівська Аравія, яка продала 87,49 млн. тонн сирої нафти протягом року.

Введені через війну проти України Західні санкції обмежили доступ покупців до сировини з Росії, що призвело до торгівлі з великими знижками.

Видання зазначає, що для китайських нафтопереробних компаній така політика була дуже вигідною, оскільки дозволяла їм купувати нафту зі знижкою 8 доларів за барель.

Щоб не порушувати санкції, китайські нафтопереробники використовують трейдерів-посередників для доставки та страхування російської сирої нафти.

Зростання ціни на нафту відбулося після зустрічі між Саудівською Аравією та Росією. На тлі високих очікувань попиту з Китаю ринок заспокоївся, але 20 березня ціна на нафту впала до найнижчого рівня за 15 місяців через побоювання рецесії, що може призвести до зниження попиту на пальне.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top