Новини

Лідери G7 прийняли спільну заяву про підтримку України

Ключові пункти документа

На саміті в Японії, який відбувся у п’ятницю, 19 травня, керівники країн G7 висловили намір посилити економічні санкції проти Росії з метою ще більше послабити її можливості для ведення воєнних дій проти України. Група G7 зобов’язалася продовжувати військову та іншу підтримку України «стільки, скільки потрібно».

Про це йдеться на сайті Білого дому.

«Ми підтверджуємо наше зобов’язання надавати Україні фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку стільки, скільки потрібно. Ми запроваджуємо додаткові санкції та заходи щодо збільшення витрат Росії та тих, хто підтримує її військові дії», – наголошується у заяві.

Учасники наголосили на необхідності РФ сплатити довгострокове відновлення України та понести відповідальність за напади на цивільне населення та критично важливу громадянську інфраструктуру.

«З метою життєздатного повоєнного мирного врегулювання ми, як і раніше, готові досягти домовленостей разом з Україною, а також зацікавленими країнами та установами про стійку безпеку та інші зобов’язання, щоб допомогти Україні захистити себе», – наголошується в заяві.

Ключові пункти документа:

  • Безвідповідальна ядерна риторика Росії, підрив режимів контролю над озброєннями та заявлений намір розмістити ядерну зброю в Білорусі є небезпечними та неприйнятними.
  • «Велика сімка» стурбована захопленням та мілітаризацією Росією Запорізької атомної електростанції.
  • Лідери G7 зобов’язалися продовжувати надавати Україні допомогу в галузі безпеки, поки вона захищається від російської агресії, пристосовуючи підтримку потреб.
  • G7 обіцяє допомагати Україні у відновленні, вітає зусилля щодо боротьби з корупцією та закликає до продовження реалізації ефективної програми реформ.
  • Лідери «Великої сімки» обіцяють і надалі вводити санкції проти Росії та обмежувати її можливості фінансувати війну, зокрема шляхом скорочення доходів від енергоносіїв.
  • G7 закликає треті країни негайно припинити надання матеріальної підтримки російській агресії, інакше їм доведеться зіткнутися із серйозними наслідками.
  • «Груп семи» продовжить зусилля, щоб Росія заплатила за довгострокове відновлення України.
  • «Велика сімка» підтримує притягнення до відповідальності за військові злочини, зокрема через міжнародні механізми, зокрема Міжнародний кримінальний суд.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top