Новини

Команда Байдена побоюється наслідків невдалого українського контрнаступу

ЗСУ

Всередині адміністрації чиновники наголошують, що роблять усе можливе, щоб весняний наступ вдався

Адміністрація Байдена «тихо готується» до того, що якщо весняний контрнаступ України не виправдає очікувань, критики всередині Штатів та союзники за кордоном стверджуватимуть, що Вашингтон «теж не впорався».

Про це повідомляє POLITICO.

Публічно адміністрація Джо Байдена заявила про непохитну підтримку Україні, пообіцявши забезпечувати її зброєю та надавати фінансову допомогу. Але якщо контрнаступ ЗСУ принесе «обмежені здобутки», американські чиновники приватно висловили побоювання, що вони зіткнуться «з двоголовим монстром, що атакує їх з «яструбиною» та «голубиною» сторін спектру»

Одна сторона у Вашингтоні скаже, що Україна могла б отримати успіх, якби адміністрація дала Зеленському все, що він просив, а саме ракети більшої дальності, винищувачі та більше засобів ППО. Інша сторона стверджуватиме, що недоліки України доводять, що вона не може повністю витіснити Росію зі своєї території.

Це навіть не враховує реакції союзників Америки, головним чином у Європі, які можуть вважати мирні переговори між Україною та Росією більш привабливим варіантом, якщо Київ не зможе довести, що перемога не за горами.

Всередині адміністрації чиновники наголошують, що роблять усе можливе, щоб весняний наступ вдався.

«Ми майже виконали запити щодо того, що [Україна] зазначила, що їм потрібно для контрнаступу, оскільки протягом останніх кількох місяців ми посилили зброю та обладнання в Україну», — сказав один із представників адміністрації, якому, як і іншим, було надано анонімність для обговорення чутливих питань.

Але віра в стратегічну справу — це одне. Віра в тактику — це інше — і за зачиненими дверима адміністрація хвилюється про те, чого може досягти Україна.

Нещодавно ці побоювання стали відкритими під час витоку секретної інформації в соціальні мережі.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top