Наука та технології

Китаю вдалося зібрати зразки місячної породи зі зворотної сторони супутника

китай1

Посадковий модуль Китайської місії «Чан’е-6» відправив апарат із зібраними зразками місячної породи на орбіту, після чого вони полетять на Землю для подальшого вивчення.

Згідно з повідомленням Китайського національного космічного управління (CNSA), апарат зі зразками, зібраними в кратері Аполлон на зворотному боці Місяця, вирушив до орбітального апарату у вівторок, 4 червня. Контейнер зі зразками буде переміщено в спеціальну капсулу, яка після подолання відстані між Місяцем і Землею має здійснити посадку на півночі Китаю 25 червня, пише BBC.

Уперше в історії вивчення Місяця, вдалося зібрати зразки місячної породи на завжди невидимій для нас стороні супутника Землі. Це сталося завдяки зусиллям китайського посадкового модуля місії «Чан’є-6», який, як уже писав Фокус, успішно приземлився 2 червня в кратері Аполлон, що розташований у більш величезному ударному кратері Басейн Південний полюс-Ейткен. Це один із найбільших відомих кратерів у Сонячній системі, діаметром 2500 км і глибиною до 8 км.

китай1

За допомогою роботизованого маніпулятора китайський посадковий модуль успішно зібрав зразки гірської породи на поверхні Місяця, а за допомогою бура, який може зробити дірку завглибшки до 2 метрів, зібрав зразки з внутрішньої частини кори.

Як повідомили в CNSA, контейнер зі зразками був успішно відправлений на спеціальному апараті на орбіту, де він зустрівся з орбітальним апаратом місії «Чан’е-6». Тепер капсула зі зразками буде відправлена на Землю і приблизно 25 червня має приземлитися на півночі Китаю. Планувалося зібрати приблизно 2 кг місячної породи, але невідомо, скільки було зібрано насправді.

Вважається, що інформація, отримана під час аналізу гірських порід зі зворотного боку Місяця, може відкрити завісу таємниці, чому ця прихована від нас частина Місяця сильно відрізняється від видимої із Землі. Також існує припущення, що китайський модуль міг зібрати одні з найдавніших місячних каменів. Також деякі вчені вважають, що аналіз зразків може допомогти виявити абсолютно невідомі мінерали, які ще ніколи не бачили.

Також CNSA оприлюднило фотографії та відеоролик, на якому показано регіон, де приземлився посадковий модуль.

Варто сказати, що Китай залишається поки що єдиною країною у світі, апарати якої змогли здійснити успішну посадку на зворотному боці Місяця. При цьому Китаю вдалося зробити це вже вдруге. У 2019 році посадковий модуль місії «Чан’е-4» вперше в історії приземлився там. Тепер Китай знову увійшов в історію з місією «Чан’є-6». Залишилося тільки дочекатися успішного приземлення капсули зі зразками наприкінці червня, і звісно ж перших результатів дослідження місячної породи. Можливо, вчені зможуть розкрити деякі таємниці Місяця.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top