Новини

Китай натякає США на готовність «здати» Путіна заради «міжнародної розрядки»

Китайці здійснили політичний камін аут для західної аудиторії. Financial Times видала низку політичних заяв тамтешніх дипломатів, важливих українській аудиторії:

  • Путіну не довіряємо і не розуміємо, він з’їхав з глузду. Від його війни дистанціюємося, ми про неї навіть не знали.
  • Політичні інвестиції в Росію не виправдали себе, їх треба переглядати.
  • Вважаємо, що після поразки у війні Росія перетвориться на «незначну політичну й економічну силу».
  • Зробимо все, щоб не допустити конфлікту з рештою світу, особливо з Європою.

В цих заявах можна бачити окреслення потепління між США та Китаєм. Принаймні, Сі старається догодити Байдену. Пекін навіть змінив міністра закордонних справ – консерватора на доволі ліберального посла в США. Сі понизив градус своєї войовничої риторики щодо Тайваню, а Вашингтон заявляє, що ситуація навколо острова покращується.

Стаття FT – продукт непублічної дипломатії оновленого китайського МЗС, яким керує Цинь Ган, людина з американськими контактами та досвідом. Така собі неофіційна декларація політичного курсу. Хоча зайвих ілюзій мати не варто.

Малоймовірно, що керівництво Китаю не знало про воєнні плани РФ, і точно КНР не відмовиться від ідеї анексувати Тайвань. Нинішня м’яка риторика – ситуативна. Китай зробив висновки з війни і зрозумів, що поки не готовий протистояти світу.

КНР і далі використовує Росію для відволікання уваги Заходу і як донора для своєї економіки (ось уже і нафта по 37 дол. за барель). Обидві ролі не обіцяють РФ нічого хорошого – ізольована підсанкційна країна з ресурсною залежністю від Сі.

В кожному разі, — для України потепління взаємин Китаю та США — це хороший тренд.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top