Еліта

Юлія Тимошенко: Перемога України над кремлем є ключовою для безпекового порядку вільного світу

Yulia Timoshenko 5

4 листопада в Австрії відбувся 26-й Європейський форум: «Нова епоха для європейської безпеки»

Центр європейських досліджень імені Вільфріда Мартенса спільно з Політичною академією Австрійської народної партії організував 26-й Європейський форум: «Нова епоха для європейської безпеки», що відбувся 4 листопада 2022 року у Відні. Головна тема заходу — майбутнє України та синергія ЄС-НАТО у сфері безпеки та оборони. Україну на форумі представляли народні депутати Юлія Тимошенко та Григорій Немиря.

Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко зазначила, що сьогодні вже стає очевидним, що колишнього світового порядку більше не існує, «але на його місце поки що нічого не прийшло. Утім, вже можна стверджувати, що переможці в цій війні проти Кремля будуть писати правила нового світового порядку. Тому наша спільна перемога в Україні обов’язкова, і вона стосується всього вільного світу».

За її словами, «українці завжди вважали, що для повномасштабної війни не було підстав, і вона нас не повинна була б торкнутися, але як виявилося, цим питанням не можна легковажити. Достатньо послухати останні промови Путіна, щоб зрозуміти, що Україна – це лише перший крок. Його мета інша: зробити війну в Україні точкою збору всіх глобальних сил, які більше не хочуть лідерства Заходу, яких більше не влаштовують теперішній світовий порядок і норми міжнародного права, які прагнуть силою перекроїти кордони задля створення своїх імперій».

Yulia Timoshenko (1)

Окрім того, Юлія Тимошенко наголосила, що «визвольна війна, яку ми ведемо сьогодні, з усякого погляду стала дзвінком пробудження для Заходу». З точки зору безпеки та політики, вторгнення РФ перезавантажило Захід, повернувши йому відчуття моральної мети та політичної єдності, що існували в момент його створення.

«Заходу була потрібна зрозуміла мета для того, щоб почати долати свої слабкості, і тепер вона з’явилася – створення нової архітектури безпеки. Точкою відліку на шляху досягнення цієї мети буде наша з вами спільна перемога у війні!» – підкреслила Юлія Тимошенко.

У свою чергу, перший заступник Голови Комітету ВРУ у закордонних справах Григорій Немиря під час виступу на 26-му Віденському європейському форумі зазначив, що війна в Україні – це тест для всіх інституцій, відповідальних за підтримання миру та світового порядку, який був встановлений після закінчення Холодної війни.

«Зараз всі ми спостерігаємо неспроможність попередити або припинити війну з боку ООН і ОБСЄ – інституцій, що уособлюють старий світовий порядок. Коли постійний член Ради Безпеки ООН, грубо порушивши Статут ООН, вдерся на територію свого сусіда – країни, що є одним із засновників ООН, і шляхом застосування сили захопив частину її території – безсилість і неспроможність ООН стала очевидною всім. Старий світовий порядок більше не існує, а новий ще не сформований», — сказав політик.

Yulia Timoshenko (1)

У форумі прийняли участь Міністр оборони Австрії Клаудіа Таннер, Заступник помічника генерального секретаря НАТО з питань публічної дипломатії Кармен Ромеро, Голова Військового Комітету ЄС Роберт Брігер, високопоставлені посадовці та політики ЄС.

Австрійський інститут європейської та безпекової політики (AIES) був заснований у 1995 році з нагоди вступу Австрії до Європейського Союзу. З того часу AIES зарекомендував себе як один з провідних аналітичних центрів з питань зовнішньої, безпекової та оборонної політики, який має потужну європейську та міжнародну мережу.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top