Економіка

Юлія Тимошенко: Для України важливо експортувати минулий урожай зерна

Україні не загрожує продовольча криза, тому надлишок зерна потрібно якнайшвидше експортувати. Для цього мають паралельно працювати всі шляхи: посилення авто- та залізничного вивезення, дипломатичні переговори для супроводу наших кораблів із зерном гуманітарними конвоями та надання Україні протикорабельних ракет для швидкого розблокування українських портів.

Про це заявила Глава партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі «Єдиних новин».

Вона пояснила, чому для України питання експорту зерна сьогодні надзвичайно важливе.

«Наші аграрії не можуть продати своє зерно, і відповідно не одержують оборотних коштів для нормальної роботи. Тому потрібно хоча б 50% їхнього зерна негайно викупити у держрезерву. До того ж приблизно 20% валюти, що входить в Україну, надходить від експорту зерна, тому від цього залежить стабільність курсу гривні. І останнє – у нас через 1,5 місяця буде вже новий урожай, і його просто не буде куди розміщувати», – застерегла Юлія Тимошенко.

На її переконання, для можливості розблокування експорту зерна потрібно використати всі можливі шляхи, окрім послаблення санкцій щодо країни-агресора: «Якщо країні, яка вбиває наших дітей, послаблюватимуть санкції – це шлях у нікуди».

Лідер «Батьківщини» проаналізувала всі існуючі ініціативи західних країн щодо можливості вивезення українського зерна та зазначила, що найдієвішим є військове розблокування портів.

«Україна має посилити дипломатичні переговори, щоб отримати протикорабельні ракети Гарпун. Тоді ми зможемо розблокувати наші порти швидко та якісно, ​​одночасно знищивши приблизно 20 ворожих суден, що стоять у наших акваторіях, зокрема підводних човнів», – повідомила Юлія Тимошенко.

Політика додала, що європейський варіант із «зеленими коридорами», або «експортом солідарності», дозволяє вивозити 1 мільйон 300 тонн зерна щомісяця, за необхідності експорту 20 мільйонів тонн, тобто цього недостатньо.

«Існує ще дипломатичний шлях, який полягає в тому, що команда західних країн, включаючи Туреччину, пропонують застосувати так звані «гуманітарні конвої», які супроводжуватимуть наші судна із зерном. Для цього потрібна згода Росії. Якщо цей варіант можливий, то це, безперечно, також важлива ініціатива», – вважає лідер «Батьківщини».

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top