Новини

Ентоні Блінкен: Путін вже програв

Війна показала реальний стан армії РФ — гнітюче як у військовому так і в моральному плані.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг та держсекретар США Ентоні Блінкен провели спільний брифінг в штаб-квартирі НАТО в п’ятницю (9 вересня 2022 року) після засідання Північноатлантичної ради.

Столтенберг наголосив на безпрецедентній військовій, фінансовій та гуманітарній допомозі від союзників по НАТО для України.

«Вчора я брав участь у контактній групі з оборони України під керівництвом США в Рамштайні. Ми всі погодилися з важливістю посилення нашої військової підтримки України».

Генеральний секретар зазначив, що війна в Україні переходить у критичну фазу: «У найближчі місяці наша єдність і солідарність будуть перевірені. З тиском на постачання енергоносіїв і стрімким зростанням вартості життя, спричиненим війною Росії. Але ціна, яку ми платимо, вимірюється грошима. Тоді як ціна, яку платять українці, вимірюється життями. Втрачені життя, кожен день. І всі ми заплатимо набагато вищу ціну, якщо Росія та інші авторитарні режими побачать, що їхня агресія можлива. Якщо Росія припинить воювати, буде мир. Якщо Україна припинить воювати, вона перестане існувати як незалежна держава. Тож ми маємо триматися курсу – заради України і заради нас».

У свою чергу держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що президент РФ Володимир Путін хотів досягти успіху відразу по кільком напрямкам, але сьогодні вже зрозуміло, що він «програв кожну зроблену ним ставку».

«Путін розраховував, що війна дасть йому політичний виграш після перемоги над Україною, покаже перевагу та якість його армії і не призведе до суттєвих економічних втрат. Але всі ці його ставки було побито», — сказав Блінкен.

Також держсекретар США зазначив, що Росія використовує енергоносії, щоб «зламати волю» європейських країн.

«Путін робить ставку на те, що його дії зламають волю європейських країн у підтримці України, Кремль хоче змусити інші країни підкоритися, — сказав Блінкен під час виступу в штаб-квартирі НАТО, — Сполучені Штати допоможуть європейським країнам, які зіткнуться з непомірними витратами на опалення під час зими, ми не залишимо наших європейських друзів осторонь. Європа стане сильнішою, якщо стане менше залежною від російських енергоносіїв».

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top