Новини

Чи продовжать США допомагати Україні після виборів у сенат

Kevin McCarthy, Mitch McConnell

Республіканці обережно ставляться до тривалої фінансової підтримки Києва.

У Республіканській партії, яка з великою ймовірністю отримає контроль над нижньою палатою Конгресу США після виборів, утворилися два табори у питанні надання допомоги Україні. У політиків є розбіжності щодо того, як довго слід надавати американську допомогу Україні. Про це у середу, 19 жовтня, повідомляє POLITICO з посиланням на слова представника Ради національної безпеки США.

Лідер меншості Кевін Маккарті — ймовірний речник Палати представників від Республіканської партії наступного року — попередив, що він скоротить фінансування США для боротьби України проти Росії. Це був не перший сигнал для адміністрації Байдена про те, що республіканські законодавці обережно ставляться до тривалої фінансової підтримки Києва.

При цьому, для багатьох у Конгресі, коментарі Маккарті лише посилили нагальну необхідність прийняття чергового пакету допомоги Україні на грудень, перш ніж республіканці, ймовірно, візьмуть кермо влади в Палаті представників.

Помічники Байдена вважають, що Маккарті залишить можливість допомоги для України відкритою, принаймні на деякий час, хоча може наполягати на менших обсягах допомоги. Вони також прогнозують внутрішній тиск з боку республіканців, таких як Браян Фітцпатрік та Мітч Макконнелл, щоб продовжити виділення грошей. Їхній розрахунок полягає в тому, що якщо фінансування припиниться, Україна постраждає, а Росія вийде переможцем у війні, і це завдасть політичного удару по Республіканській партії загалом.

Сьогодні зрозуміло, що республіканці все більше діляться між табором Маккарті, який сумнівається у наданні нових багатомільярдних допомог Україні, оскільки економіка США рухається до рецесії, та табором Макконнелла, який залишається прихильником додаткової допомоги.

POLITICO пише, що республіканці та демократи загалом хочуть бачити додатковий контроль та звітність, коли йдеться про зброю та обладнання, які США надсилають в Україну. Вони також хочуть, щоб європейські країни брали на себе частину витрат.

Білий дім поки що публічно не заявляв, що останні заяви представників Республіканської партії змінюють його плани щодо «законодавчого спринту», що може стати останнім шансом закласти велику допомогу Україні в законопроект про державні витрати, який має бути обов’язково прийнятий.

Ухвалений наприкінці вересня законопроект про тимчасове державне фінансування включав 12 мільярдів доларів для України. Цей законопроект дозволить фінансувати уряд до 16 грудня та дасть учасникам переговорів більше часу, щоб домовитися про державні витрати на 2023 фінансовий рік. Законодавці очікували, що їм не потрібно розглядати додаткову допомогу Україні до початку 2023 року.

Деякі демократи кажуть, що грудень може бути надто раннім часом для Києва, щоб знати, які типи зброї та іншого обладнання будуть потрібні для ведення бойових дій взимку. За словами сенатора Кріса Мерфі, може статися так, що адміністрація не матиме іншого вибору, окрім як попросити більше грошей у грудні, але «це може бути не найкращий час для України. Це абсолютно новий світ, в якому республіканці відкрито заявляють, що вони готуються віддати Україну Путіну».

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top