Новини

Чи можуть призвати чоловіка з інвалідністю ІІІ групи

інвалід

Новий закон про мобілізацію, який віднедавна набув чинності, регулює питання мобілізації людей з інвалідністю. Зокрема в документі можна знайти відповідь на те, чи можуть призвати до війська чоловіка, який має інвалідність III групи.

Про те, чи всі особи з інвалідністю третьої групи звільнені від військової служби та хто має пройти повторну перевірку?

Чи можлива мобілізація людей з інвалідністю III групи

Згідно з новим законом про мобілізацію люди з інвалідністю I-III груп звільняються від військової служби. Тобто, мобілізація осіб з інвалідністю III групи не відбувається. Це питання регулюється статтею 23. Законодавством встановлено, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін 6-12 місяців (з наступним проходженням ВЛК).

Але, така особа може вступити до лав української армії за власним бажанням і на контрактній основі. При цьому рішення про мобілізацію людини з інвалідністю за контрактом може ухвалюватися лише після ретельного медогляду та оцінки її здатності до військової служби з урахуванням медичної історії та обмежень.

Хто повинен пройти повторну перевірку

Варто зауважити, що частина ухвалених змін у законі стосується безпосередньо медичної системи: роботи ВЛК, проходження медоглядів, перевірки рішень медико-соціальної експертної комісії. Остання стосується чоловіків віком від 25 до 50 років, яким після 24 лютого 2022 року вперше встановили інвалідність II та III груп.

Однак є і вийнятки, під повторну перевірку не підпадають:

  • ті, кому інвалідність II та III груп встановлена у порядку підвищення/зменшення групи інвалідності,
  • кому інвалідність встановлена також/або за наслідками захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), одержаних під час захисту Вітчизни,
  • кому інвалідність встановлена за відсутності кінцівок (кистей рук, стоп ніг, одного із парних органів),
  • у кого виявлено онкологічні хвороби, інтелектуальні порушення чи психрозлади, церебральний параліч, паралітичні синдроми у зв’язку з інвалідністю з дитинства.

У Міноборони пов’язують рішення з повторними перевірками з доволі кричущими випадками щодо отримання інвалідності, але зауважують, що про корупційну складову можна буде говорити за підсумком цього процесу.

«Якщо не підтвердиться інвалідність і це буде велика кількість людей, тоді варто на це звернути увагу відповідним органам», — сказав речник Міноборони Дмитро Лазуткін та додав, що наразі не доводиться говорити про те, що серед цієї категорії людей є великий мобілізаційний потенціал.

Водночас своєю чергою у Міністерстві охорони здоров’я нещодавно звернулися з важливим повідомленням: зараз не треба самостійно з’являтися на повторний медогляд усім, кому був встановлений статус інвалідності після 24 лютого 2024 року.

Тим часом МКЧХ організував сесію для сімей зниклих безвісти та військовополонених з наданням правової та адміністративної допомоги, а також психологічної підтримки.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top