Новини

Британський політик заявив, що Захід спровокував війну РФ проти України

британия

Лідер євроскептичної партії Reform UK Найджел Фарадж заявив, що Захід «спровокував» вторгнення Росії в Україну, розширивши військовий альянс Європейського Союзу і НАТО на схід. Про це він сказав в інтерв’ю BBC.

Фарадж піддав сумніву свої судження і минулі заяви, зокрема, коли він назвав господаря Кремля Владіміра Путіна світовим лідером, яким він найбільше захоплювався в 2014 році.

«Я сказав, що не люблю його як людину, але захоплююся ним як політичним діячем, тому що йому вдалося взяти під контроль управління Росією», – сказав Фарадж.

За його словами, він стверджував з 1990-х років, що «постійне розширення на схід» військового альянсу НАТО і ЄС дає Путіну «привід [дати] своєму російському народу сказати, що вони знову прийдуть за нами і почнуть війну».

«Ми спровокували цю війну. Хоча, звичайно, це вина [Путіна]», – додав політик.

Реагуючи на інтерв’ю, міністр внутрішніх справ Британії Джеймс Клеверлі сказав, що Фарадж «повторює мерзенне виправдання Путіна для жорстокого вторгнення в Україну».

Речник лейбористів Джон Хілі заявив, що коментарі Фараджа роблять його «непридатним для будь-якої політичної посади в нашій країні, не кажучи вже про керівництво серйозною партією в парламенті».

Колишній генеральний секретар НАТО Джордж Робертсон звинуватив Фараджа в тому, що він «повторює лінію Кремля» і «вигадує нові виправдання для жорстокого, неспровокованого нападу».

Після інтерв’ю, яке вийшло в ефір у п’ятницю, Фарадж заявив на X (Twitter), що він «один з небагатьох діячів, які були послідовними і чесними щодо війни з Росією».

Разом з новою заявою він перепостив промову в Європейському парламенті від 2014 року, в якій закликав Захід «припинити грати у військові ігри з Путіним».

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top