Новини

Британія відкликала свого посла з Ірану

_prapor_gettyimages

Велика Британія тимчасово відкликала свого посла з Ірану. Про це повідомив голова британського МЗС Джеймс Клеверлі у Twitter.

Також Лондон викликав повіреного у справах та ввів санкції щодо іранського генерального прокурора. Це стало відповіддю на страту колишнього заступника міністра оборони Ірану Алірези Акбарі, який мав друге громадянство Великої Британії.

 «Ми притягуємо режим до відповідальності. Сьогодні Сполучене Королівство ввело санкції щодо генерального прокурора Ірану, викликало повіреного у справах і тимчасово відкликало посла Великої Британії для консультацій. Наша відповідь Ірану не обмежується сьогодні, ми розглядаємо подальші дії», — написав Клеверлі.

Напередодні державне агентство Mizan повідомило, що колишнього заступника міністра оборони Аліреза Акбарі повішено в Ірані.

Alireza Akbari

Акбарі був заарештований іранською владою у 2019 році, після чого йому було висунуто звинувачення у шпигунстві на британську розвідку MI-6. В інтернеті було викладено відео, на якому він зізнається у роботі на розвідку Великої Британії. Проте правозахисники вказують на те, що у відеоролику видно численні сліди монтажу, і, мабуть, визнання було вибито з Акбарі тортурами.

МЗС Великої Британії назвало цю страту британського підданого «варварством», яке «заслуговує на осуд у найрішучіших висловлюваннях». Прем’єр-міністр країни Ріші Сунак у свою чергу заявив про «безсердечний і боягузливий» акт «режиму, який не дотримується прав власних громадян».

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top