Наука та технології

Телескоп зробив фото супутника Юпітера з наслідками виверження вулкану

Юпітера Іо

Великий бінокулярний телескоп (LBT), розташований на горі Грехем в Аризоні, завдяки своїй роздільній здатності, адаптивній оптиці та складним інструментам отримав зображення супутника Юпітера Іо. Це фото найвищої роздільної здатності, коли-небудь зроблені саме наземним пристроєм.

Зображення виявили особливості поверхні розміром всього 80 км. Просторова роздільна здатність, яка раніше була зарезервована для космічних апаратів. До них належить місія NASA Juno, що зробила одні з найбільш приголомшливих знімків вулканів Іо. Ці зображення вдалося зафіксувати завдяки новому інструменту SHARK-VIS від LBT та адаптивній оптичній системі телескопа. У статті «Спостереження спливання Іо через відкладення плюму з використанням наземної адаптивної оптики у видимому діапазоні довжин хвиль за допомогою LBT SHARK-VIS (GRL)» американські астрофізики опублікували зображення космічного об’єкта.

Для фіксації супутника Юпітера Іо вчені використали камеру SHARK-VIS, встановлену на LBT. Це висококонтрастний оптичний коронографічний інструмент для отримання зображень, розроблений і створений в Астрономічній обсерваторії INAF в Римі.

Юпітера Іо

Зображення SHARK-VIS було настільки насиченим деталями, що дозволило дослідникам ідентифікувати територію навколо вулкану Пеле, розташованого в південній півкулі поблизу екватора (і названого на честь гавайського божества, пов’язаного з вогнем і вулканами). На фото видно відкладення шлейфу, який утворився внаслідок виверження сусіднього вулкану Піллан Патера.

Космічний апарат NASA Galileo спостерігав подібну послідовність вивержень під час дослідження системи Юпітера між 1995 і 2003 роками. Однак це був перший випадок, коли земна обсерваторія зробила такі детальні знімки.

Юпітера Іо

Фахівці побачили відкладення темної лави і білого діоксиду сірки, що виникли внаслідок виверження, які частково покривають червоне, багате на сірку родовище. До застосування SHARK-VIS такі явища спливання було неможливо спостерігати з Землі.

Юпітера Іо

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top