Наука та технології

Ілон Маск анонсував перше вживлення чіпа в мозок людини

Нейротехнологічна компанія Neuralink планує це зробити вже за шість місяців

Мільярдер Ілон Маск анонсував перше випробування мозкового чіпа на людині. Нейротехнологічна компанія Neuralink, яка йому належить, планує це зробити вже за шість місяців.

30 листопада 2022-го року Neuralink провела захід «Покажи й розкажи», на якому генеральний директор Ілон Маск оголосив: «Ми думаємо, що, ймовірно, приблизно через шість місяців ми зможемо встановити Neuralink людині».

За допомогою такого чіпа, за словами мільярдера, комп’ютери та смартфони можна використовувати без допомоги рук. Він додав, що операції Neuralink проводитиме акуратно. Необхідні запобіжні заходи, як зазначив засновник компанії, вже вживали при вживленні чіпа тваринам у попередніх дослідженнях.

Тим часом Neuralink Ілона Маска все ще працює над отриманням дозволу американського регулятора на свій імплантат.

Раніше Маск заявляв, що Neuralink сподівається імплантувати свої мозкові чипи людям у 2022 році. У 2019 році він розраховував, що тестування на людях стартує у 2020 році.

Два роки тому, компанія Маска імплантувала свою технологію в голову свині, а трохи більше ніж через 19 місяців — показав, як макака грає у відеогру завдяки такому чипу.

В лютому Neuralink підтвердила, що мавпи загинули під час тестування прототипу імплантатів у Каліфорнійському університеті, в центрі приматів Девіса, але відкинула звинувачення Комітету лікарів з відповідальної медицини в жорстокому поводженні з тваринами. Маск побічно відповів на ці звинувачення в середу:

«Перш ніж ми навіть подумаємо про те, щоб застосувати пристрій на тварині, ми робимо все можливе, проводячи ретельні лабораторні випробування… Ми дуже обережні й завжди хочемо, щоб пристрої, коли ми робимо імплантацію — вівці, свині або мавпі, — були підтверджені, а не дослідницькі».

Neuralink — компанія Ілона Маска з розробки першого у світі імплантованого нейрокомп’ютерного чипа. Маск створив компанію, за допомогою якої комп’ютери зможуть зв’язуватися із людським мозком. Neuralink був зареєстрований у Каліфорнії як компанія «Медичні дослідження».

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top