Наука та технології

День кар’єри ЄС в Одесі: молодь ознайомилася з європейськими принципами в сфері працевлаштування

Учасники заходу навіть заглянули в майбутнє сфери праці на 10-15 років вперед.

В рамках проекту «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні», в Одесі 20 квітня відбувся інформаційний захід «День кар’єри ЄС», на якому всі зацікавлені особи отримали можливість дізнатися про світові і європейські тенденції на ринку праці, отримати відповіді від професіоналів про можливості навчання, стажування та багато іншого.

Організаторами масштабного заходу є Інформаційний центр ЄС Одеського національного економічного університету (ОНЕУ) та Представництво Європейського Союзу в Україні. Модераторкою процесу була координатор Інформаційного Центру, доцент кафедри іноземних мов ОНЕУ Ірина Шостак.

Під час дискусій, тренінгів та презентацій молодь знайомилася зі шляхами професійного зростання, освітніми та кар’єрними можливостями як в європейському просторі, так і в Україні.

Подібні заходи проводяться вже п’ять років, але в цьому році, в зв’язку з карантинними обмеженнями через пандемію COVID-19, організатори були змушені провести його в онлайн-режимі. Відеотрансляція заходу, що зібрала сотні глядачів, транслювалася на Youtube-каналі.

Вітав амбітних і цілеспрямованих молодих людей проректор з наукової роботи Одеського національного економічного університету Олександр Літвінов. Він наголосив на важливості проведення «Днів кар’єри ЄС», оскільки такі заходи дають молодим людям відповіді на питання щодо правильного вибору подальшого працевлаштування.

«Наш університет повністю розділяє ті цінності, які входять в систему цінностей Європейського союзу – в тому числі і професійний розвиток молоді. Університет виграв грант по проекту академічної мобільності Erasmus – на формування програм дуальної освіти. Вона передбачає поділ процесу навчання на дві частини: та, що проходить в університеті, і друга, що проходить безпосередньо на підприємствах, на практиці. Одеський національний економічний університет став одним з трьох вузів України, в яких впровадять пілотний проект по впровадженню в життя дуальності освіти».

У свою чергу, менеджер проєкту ЄС «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні» Денис Черніков розповів про пріоритети політики Європейського Союзу та тренди, які вони створюють. Також він познайомив учасників а тим, які програми ЄС діють в Україні для підтримки освітніх та професійних можливостей молоді.

За його словами, серед головних програм ЄС в Україні – «зелений курс», соціалізація та створення простору здоров’я. Також велика увага приділяється модернізації регіональної політики, протидії зміни клімату та гендерної рівності.

Денис Черніков

Продовжився захід панельними дискусіями на різні теми, зокрема, які присвячені актуальним тенденціям на ринку праці. Учасникам розповіли, які ключові навички потрібні молодим людям для побудови успішної кар’єри. Підвищений інтерес викликав виступ експерта виконавчого агентства по малому і середньому підприємництву (EASME) Володимира Червякова з лекцією про те, як заробляти на рівні країн ЄС, працюючи в Україні.

А з професором, завідуючим кафедрою управління персоналом та економіки праці ОНЕУ Валерієм Никифоренко, учасники заходу заглянули в майбутнє сфери праці на 10-15 років вперед. З’ясувалося, що спіраючісь на існуючі тренди, дослідники пророкують бурхливий ріст на ринку праці віддаленої роботи, фрілансу, самозайнятості, аутсорсингу, тимчасових проектних команд. Більш того, 65% нинішніх першокласників будуть зайняті в професіях, яких в даний час ще не існує!

Крім того, одеська молодь ознайомилася з ситуацією на ринку праці Одеської області, з можливими вакансіями та пропозиціями роботи. Тим більше, що під час заходу кожен бажаючий мав можливість задати питання експертам.

Наступна частина Дня кар’єри складалася із тренінгів, спрямованих на розвиток кар’єрних умінь. Тому учасники заходу прийняли участь у тематичних тренінгах “прокачки” своїх м’яких навичок Softskills:

  • «Розвиток кар’єри, написання резюме, мотіваційного листа. Підготовка до інтерв’ю »
  •  «Як презентуваті собі на співбесіді»
  • «Співбесіда на роботу твоєї мрії»

Повний запис цікавого заходу можна переглянути за лінком – https://www.youtube.com/watch?v=mqq2bdVCShc

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top