Здоров'я

ВООЗ: завершення пандемії коронавірусу буде оголошено у 2023 році

Зараз світ перебуваємо в кращому становищі, ніж коли-небудь під час пандемії

Генеральний директор всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебрейєсус вважає, що про офіційне завершення пандемії COVID-19 буде оголошено вже в 2023 році.

Про це він заявив під час отримання медалі Томаса Френсіса — молодшого за внесок у охорону здоров’я, повідомляє прес-служба організації.

Гебрейєсус нагадав, що 11 березня виповнилося три роки, як ВООЗ оголосила пандемію у зв’язку зі спалахом COVID-19. А 30 січня 2020-го було оголошено надзвичайну ситуацію в галузі громадської охорони здоров’я, що має міжнародне значення.

«Я впевнений, що 2023-го ми зможемо сказати, що пандемія коронавірусу закінчилася і зараз немає надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров’я», — сказав Гебрейєсус.

На сьогоднішній день зареєстровано майже 7 мільйонів смертей від COVID-19, але голова організації зазначив, що справжня кількість смертей набагато вища.

Однак зараз світ, за його словами, перебуваємо в кращому становищі, ніж коли-небудь під час пандемії.

«Щотижнева кількість зареєстрованих смертей вперше нижча, ніж три роки тому, коли ми вперше використали слово пандемія. Поліпшення значне. Я впевнений, що в якийсь момент цього року ми зможемо сказати, що COVID-19 закінчився як надзвичайна ситуація в галузі охорони здоров’я, яка має міжнародне значення, і як пандемія», – заявив Гебрейєсус.

Також серед «уроків пандемії» він назвав необхідність та важливість наукових досліджень та міжнародного співробітництва.

«Деякі країни із найсучаснішим медичним обслуговуванням були вражені COVID-19. І, навпаки, країни з меншими ресурсами досягли набагато більшого, тому що інвестували в громадську охорону здоров’я. Ось чому ВООЗ постійно закликає це робити», — сказав він.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top