Здоров'я

Сучасні методи реабілітації після інсульту – які найефективніші?

наша турбота

Незважаючи на той факт, що ще донедавна інсульт вважали хворобою людей похилого віку, на сьогоднішній день все частіше можна зустріти досить молодих людей, які перенесли таке страшне захворювання, яким навіть немає 40 років.

В коментарі інформаційному агентству “ElitExpert” медичний директор Реабілітаційного центру “Наша турбота” Олексій Яблонський зазначив, що реабілітація після інсульту має свої важливі особливості.

«Якщо не враховувати їх, то можливість повторного виникнення інсульту значно зростає. Захворювання може негативно вплинути на функції мозку і всього організму загалом”, — розповів лікар.

Такі люди можуть не повернутися до звичного способу життя, мати депресивні розлади і навіть залишитися повністю прикутими до ліжка. Саме тому слід ретельно виконувати всі розпорядження лікаря та якомога швидше зайнятися відновленням після інсульту під наглядом фахівця.

«Лікарська терапія необхідна для покращення кровообігу мозку, стабілізації гемодинаміки та загального стану пацієнта. Також на самих ранніх етапах до лікувальних заходів необхідно підключити фізичну терапію, ерготерапію, терапію мови та ковтання. Лише такий комплексний мультидисциплінарний підхід є запорукою якісного та ефективного відновлення після інсульту», – підкреслює Яблонський.

Фахівці реабілітаційного центру “Наша турбота” кожному пацієнту проводять спеціальну діагностику, яка допомагає визначити необхідну тривалість та інтенсивність занять та програми загалом. Після цього розробляється індивідуальний для кожного план реабілітації з сформованими короткотривалими (3-5 днів) та довготривалими (1 місяць) цілями. Кількість процедур, їх тип, тривалість лікування та інші питання визначає спеціаліст залежно від стану пацієнта та згідно рекомендацій сучасних клінічних настанов, заснованих на доказах.

«Зокрема, можуть бути застосовані такі методики, як терапія мови, яка спрямована на відновлення мовлення, комунікації та ковтання пацієнта; ерготерапія, головним завданням якої є повернення здатності пацієнта до самообслуговування; фізична терапія, націлена на відновлення здатності руху; механотерапія, Бобат-терапія, PNF, гідрокінезіотерапія, де для поліпшення стану хворого використовуються різні пристосування, спеціалізоване обладнання та тренажери» – додає Яблонський.

Він впевнений, що сучасна фізична реабілітаційна медицина дає чудові шанси на максимально повне відновлення після інсульту. Але й самі пацієнти та їхні близькі мають бути готовими докласти зусиль та вірити у позитивний результат лікування.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top