Здоров'я

Пандемію COVID-19 закінчено, — голова ВООЗ

COVID

За офіційними даними, майже 7 мільйонів людей померли від COVID-1

Всесвітня організація з охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила про закінчення пандемії COVID-19.

Про це повідомив голова ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус. Він також оголосив про припинення роботи надзвичайного комітету ВООЗ.

За його словами, із пропозицією скасувати статус надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров’я до нього звернулися представники ВООЗ.

«Я дослухався до цієї поради і оголошую про закінчення глобальної надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров’я, пов’язаної з COVID-19. Але це не означає, що коронавірус більше не становить загрози здоров’ю», – зазначив Гебрейсус.

За його словами, вже понад рік пандемія має низхідну тенденцію.

«Імунітет населення зростає завдяки вакцинації та інфекції, знижується смертність і послаблюється тиск на системи охорони здоров’я. Ця тенденція дозволила більшості країн повернутися до життя, яке ми знали до COVID-19», — сказав голова ВООЗ.

Водночас Гебреєсус зазначив, що це не означає, що коронавірус більше не становить глобальної загрози здоров’ю.

«Цей вірус залишається. Він все ще вбиває і все ще змінюється. Залишається ризик появи нових штамів, які викликають нові сплески захворювань і смертей. Минулого тижня COVID-19 забирав життя кожні три хвилини – і це лише ті смерті, про які ми знаємо», — сказав він.

У ВООЗ відзначили, що 11 березня 2023 року виповнилося три роки з того часу, як організація вперше охарактеризувала глобальний спалах COVID-19 як пандемію.

«Це був знаменний момент, який привернув увагу світових ЗМІ. Однак, з точки зору ВООЗ, набагато важливіший момент настав за шість тижнів до цього, 30 січня 2020 року, коли я оголосив надзвичайний стан у сфері охорони здоров’я міжнародного значення», – каже генеральний директор організації Тедрос Адханом Гебреїсус.

Голова ВООЗ зазначив, що за офіційними даними, майже 7 мільйонів людей померли від COVID-19. Однак як припускають у ВООЗ, реальна кількість смертей набагато більша, – щонайменше 20 мільйонів.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у  Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top