Культура

В Одесі відкрилась виставка живопису Михайла Поживанова

«Як би нам не було складно в умовах війни, українці мусять думати про майбутнє й відбудовуватися»

В Одеському літературному музеї відкрилась виставка живопису Михайла Поживанова «Життєві перехрестя», яка триватиме до 17 жовтня.

На персональній виставці полотен, написаних в стилі акварельного живопису, представлені роботи 2016-2022 рр., в яких присутня тема міста й людської екзистенції.

«Як би нам зараз не було складно в умовах війни, українці мусять думати про майбутнє й відбудовуватися, реанімувати нашу землю і наші душі, давати раду емоціям і почуттям», – сказав на відкритті виставки Михайло Поживанов.

В картинах трансформуються думки і спогади, твориться нове бачення світу, наповненого глибинними сенсами, а руїнні перехрестя стають шляхами світла.

«Кольорописна мажоризна золота, чи краплакова знемога в натюрмортах, чи загадкова таїна жіночих постатей, чи розмай густих червоних із рожевим, світло-зелених з блідо-жовтим горизонталей і криком над ними синіх небес із білими хмарами… Яке то щастя відчувати себе художником! Це в десятках віртуозно намальованих полотен відчув Михайло Поживанов», – зазначає професор, доктор мистецтвознавства Олександр Федорук.

Також на відкритті виставки Михайло Поживанов презентував свою книгу «Книжка про місто», яка була написана ще до повномасштабного вторгнення РФ в Україну. В ній автор пояснює основи містобудівної політики українських міст у наші дні з огляду на розвиток технологій та вимог.

Та головне, за словами Михайла Поживанова – це ідеологія міста, яке має стати комфортним, безпечним та зручним: «Дуже важливо ще на початковому етапі проектування правильно сформулювати критерії містобудівної політики міста та джерел наповнення його бюджету. А це залежить від особливостей його розташування, наявності корисних копалин, логістики тощо. Адже міста бувають промисловими, курортними, торговими, або змішаними за напрямками заробітку. У книзі я розглядаю всі типи міст, але основні характеристики для будь-якого міста – це комфорт та зручність для його мешканців».

Михайло Поживанов – відомий політик, громадський діяч, науковець, меценат і художник. Народився в місті Дніпро, здобувши фах інженера-металурга, захистив кандидатську дисертацію. В докторантурі Дніпропетровської національної металургійної академії, захистив докторську дисертацію з технічних наук. В 1996 р. отримав вчене звання професора.

Народний депутат України ІІ, IV, V та VI скликань, очолював місто Маріуполь (1994-1998), був заступником київського міського голови (1999-2005) та заступником міністра економіки України (2008-2010).

Очолює ГО «Фонд муніципальних реформ «Магдебурзьке право». У 2009 році заснував художню галерею «АВС-арт» у Києві. Наразі очолює партійну організацію ВО «Батьківщина» в місті Одеса.

Навчався живопису приватно у Фердинанда Гьотца (Австрія), в студії живопису та малюнка «L.Studio» (Україна) та у Анатолія Фурлета (Україна). Член Національної спілки художників України з 2021 р.

На відкритті виставки були присутні та вітали пана Михайла з презентацією своїх творів в Одесі голова Національної спілки художників України Костянтин Чернявский, відповідальний секретар Національної спілки письменників України Микола Гриценко, мер Львова 1994-2002, Міністр Мінрегіонбуда 2005-2010 Василь Куйбіда, поет, перекладач, член НСПУ Василь Степаненко та багато інших видатних діячів культури та мистецтв Одеси та України.

На завершення відкриття виставки перед присутніми виступили студенти Одеської національної музичної академії під керівництвом Народної артистки України Віри Ревенко.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top