Інтерв'ю

Зеленський в інтерв’ю ABC News: росіяни використовують ЗАЕС як ядерну зброю

Зеленський в інтерв'ю ABC News: росіяни використовують Запоріжжя як ядерну зброю

Запорізька атомна електростанція — це шість Чорнобилів, найбільша небезпека в Європі.

Президент України Володимир Зеленський в ексклюзивному інтерв’ю ABC «World News Tonight», що відбулось у Києві, звинуватив російських військових у використанні Запорізької АЕС як «ядерну зброю».

«Розумієте, вони зайняли нашу Запорізьку атомну електростанцію, шість блоків. Найбільшу в Європі. Це шість Чорнобилів — найбільша небезпека в Європі. Вони її окупували і використовують як ядерну зброю, що і є ядерною зброєю», – сказав Зеленський.

«На території ЗАЕС не повинно бути військових та жодної військової техніки. А працівників АЕС на мають працювати в оточенні людей з вогнепальною зброєю», — додав Президент.

ЗАЕС — найбільша в усій Європі станція, останніми тижнями вона зазнала інтенсивних обстрілів з боку загарбників. Ситуація навколо ЗАЕС викликали міжнародне занепокоєння через можливість ядерного інциденту. Інспектори з Міжнародного агентства з атомної енергії Організації Об’єднаних Націй прибули на місце першого вересня, щоб оцінити системи безпеки та умови роботи на станції.

Електростанція іноді вимикалась через обстріли, а два з шести реакторів працюють лише від однієї лінії електропередач. Відключення електроенергії загрожує системам охолодження, які є ключовими для запобігання аварій.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив у суботній заяві, що станція була відключена від останньої зовнішньої лінії електропередач, але все ще має резервну лінію для отримання електроенергії під час триваючого обстрілу.

«Ми вже краще розуміємо функціональність резервної лінії для підключення об’єкту до мережі», – сказав Гроссі. «Це важлива інформація для оцінки загальної ситуації».

Зеленський в інтерв'ю ABC News: росіяни використовують Запоріжжя як ядерну зброю

Зеленський також зазначив, що не розглядатиме контрольоване закриття станції для запобігання будь-яким витокам радіації, враховуючи, що з наближенням зими вона забезпечує енергією два регіони України.

«Я знаю, що росіяни хотіли б, щоб реактори були відключені від української мережі і підключені до російської. Ні, ми не погоджуємося з цим», — сказав Зеленський.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top