Інтерв'ю

Володимир Зеленський в інтерв’ю з Девідом Леттерманом розповів деталі про війну з РФ

Війна не має стати звичкою

Президент України Володимир Зеленський у ток-шоу «Мій наступний гість представлення не потребує» з Девідом Леттерманом на Netflix розповів про хід війни та її закінчення, стосунки з сім’єю та свою щоденну роботу заради перемоги.

Основні заяви глави держави

Інтерв’ю проходило на одній із станцій столичного метро та почалося з повітряної тривоги, на що звернув увагу Зеленський.

Війна не повинна бути звичкою

«Війна не повинна бути звичкою. Іноді дуже сильно звикаємо до сирен і навіть не звертаємо увагу і не переміщуємося до бомбосховища, до якогось безпечного місця. Для мене сирена — нагадування, що війна не закінчилася. Була така ейфорія, коли було деокуповано Київ, Київщина, але війна не закінчилася і те, що не вбивають твого сусіда чи близького , — вбивають десь там наших військових, які віддають своє життя. То там хтось віддає своє життя за твоє ”, — зазначив президент.

Наші діти віддали своє дитинство.

«Нам не потрібно нашим дітям нічого говорити про перемогу. Вони знають про війну більше за нас. Мій син, йому 9 років, він знає найменування всієї зброї і ця інформація не від мене. Вони в глибині цієї війни. Я рідко бачу своїх дітей і коли у мене є можливість з ними побачитися — вони задоволені, щоб я їм не говорив. Мені здається, їм не важливо, що я їм говорю, головне, щоб я був поруч», — сказав він.

Також президент додав, що з одного боку, можна сказати, що Путін вкрав дитинство у наших дітей, проте водночас президент вважає, що «кожен із нас щось має віддати державі для його захисту, наші діти віддали своє дитинство».

Путін не застосує ядерну зброю

На думку Зеленського, Путін не застосує ядерну зброю в Україні, тому що боїться за своє життя.

«Дуже любить це життя. Він (Путін — Ред.) навіть сидить за довгим столом, боїться захворіти на ковід або щось ще. Це говорить про те, що він боїться смерті і любить життя. Я не впевнений, що він готовий застосувати ядерне зброю», — сказав Зеленський.

Війни не буде, якщо Путін помре

Зеленський заявив, що великий відсоток жителів РФ вірять своєму лідеру. Він порівнює це із закритим вікном, за яким можна сховатися від війни, що вважає боягузтвом.

Крім того, український президент вважає, що якщо кремлівський диктатор помре, то війна завершиться.

«Авторитарний режим страшний, бо є великий ризик. Не може все залежати від однієї людини. Тому, коли така людина йде, інституції зупиняються. Такий час був у Радянського Союзу, зупинився все. Тому, я вважаю, якщо його не буде — їм буде складно, вони займатимуться внутрішньою політикою, а не зовнішньою» , — вважає Зеленський.

Росіяни перебувають в інформаційному міхурі.

«Щоб для російського суспільства «спрацювало» вторгнення, потрібно було їх повністю занурити в інформаційний міхур про те, що нібито «українців немає», що Україна — це «окраїна», яка не має своєї мови, насліддя, історії, що нібито українці «відірвалися» з розпадом Радянського Союзу, тимчасово.

Це — політика президента РФ та його команди. Вони ці наративи спеціально розвивають, й інформаційно подають своєму суспільству. Так вони перемогли своє суспільство та їхній розум».

Росія стала символом порожності.

«Росіяни будуть боротися за демократію тільки в той момент, коли вони зрозуміють, що прийшла повномасштабна ізоляція, і з неї є один вихід — повага до міжнародного права. А це вже демократія.

Визнати територіальну цілісність. Я не кажу тільки про Україну, я кажу й про Грузію та Молдову. Росіяни всюди наслідили.

Вже ніхто не тисне руку сьогоднішньому керівництву РФ. Я у всіх сенсах цього слова: Росії немає на змаганнях, у культурному просторі, на оскароносних заходах. Це і є ізоляція. Росія стала символом порожності».

Коли кінець війни.

«Я відповідальна людина і розумію, що це означає для людей почути, коли війна закінчиться. Тому що це головне питання. Я не граю з такими речами. Для нас кінець війни, як би там не звучало, як би хтось вірив чи ні «Кінець — це тоді, коли ми відвоюємо свою землю і будемо на своїх кордонах», — Зеленський.

Президент також наголосив, що не має бути заморозки конфлікту, а війна закінчиться, коли Україна поверне усі свої території.

«Це не означає, що завтра не літають дрони, а десь там на фронті люди вбивають, але це далеко і нас не стосується. Ні, це неправда, і нечесно. Тому що все це наші громадяни, що воюють. Тому я і говорив», що війна не далеко. Вона скрізь і в кожному будинку сьогодні», — заявив глава держави.

Війна — це складний вибір.

«Я не впевнений, що війна нас міняє. Я думаю, що ми це зможемо зрозуміти після закінчення війни. Війна — це інші умови існування. Це — умови, при яких потрібно обирати чи залишился ти людиною, або перетворишся у звіра, терориста, мародера чи гвалтівника.

Війна — це складний вибір. Тому що треба думати, відкидати ненависть до ворога й воювати за правилами: залишатись людиною».

США — лідер у підтримці України.

«Без їх підтримки нам буде складно. Дуже складно. І питання «коли закінчиться війна?» також залежить від цієї підтримки. Щоб вона була коротша — більш потужна допомога потрібна. Ми воюємо за весь світ, за демократію та свободу всього світу. Ми знаємо, за що ми воюємо, найголовніше, щоб США та суспільство знали, не збилися з курсу підтримки України та знали, що ми воюємо і за них також”, — розповів Зеленський.

Графік Зеленського

Щодня президент постає о 05:30-06:00.

«Якщо щось критичне, то прокидаюся від дзвіночка. Потім у мене йде військова нарада. Приємний момент, коли я можу поспілкуватися з дітьми по телефону та з дружиною. – це той момент, коли можна видихнути», – поділився особистими деталями він.

Крім того, він із гумором розповів про те, чим зазвичай займається:

«Чим я взагалі займаюся? Щодня я займаюся менеджментом війни, менеджментом держави Україна з ранку до ночі. Щодня. Ще люблю поїсти», — додав Зеленський.

Президент Володимир Зеленський зізнався, що поки що не готовий думати про своє політичне майбутнє. До перемоги він буде президентом, а згодом точно поїде на море.

«До нашої перемоги я точно буду президентом. А там навіть не думаю. Поки не думаю, не готовий. Дуже хочеться просто на морі. Скажу вам відверто, Девіде, дуже хочу на морі. Просто на морі, коли ми вже перемогли, і випити пива дуже хочу», — зізнався президент.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top