Експертний клуб

«Контрнаступ українських сил вже йде. Буде як на Херсонщині» – експерти

Українські атаки по тилах ворога, по складах боєзапасу, по резервах та логістичних шляхах – це вже елементи контрнаступу української армії. Таку заяву під час панельної дискусії у Медіацентрі Україна – Одеса зробила Наталія Гуменюк, керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України.

«Контрнаступальна операція – це і вимотування ворога. Тому контрнаступ вже йде. Буде як на Херсонщині. Методична робота зі знищення запасів, резервів та сил ворога – це теж контрнаступ. Активна оборона українського війська – це контрнаступ. Ми не даємо ворогу закріпитися», – зазначила офіцер.

Вона також додала, що для успішних контрнаступальних дій українським військовим потрібна далекобійна зброя.

«Географія місцевості, яку треба визволити, важлива тим, що там є наші люди в окупації та наша інфраструктура, яку ми нищити не можемо. Тому нам потрібна далекобійна зброя, щоб відпрацьовувати по логістиці, по тилах, по складах ворога», – зазначила Наталія Гуменюк.

Олександр Коваленко, координатор групи «Інформаційний Спротив» зазначив, що контрнаступу можна чекати на будь-якій ділянці лінії зіткнення – на Луганщині, Донеччині, частково окупованій території Запорізької області та лівобережній Херсонщині.

«Кожна ділянка фронту зі своєю специфікою. І тільки генштаб знає, де почнуть звільняти наші території. Вважаю, що до кінця зимового періоду побачимо контрнаступальні дії. Зима цьому не завадить. У нас є можливості контрнаступу, і генштаб ними скористується», – зазначив експерт.

Також він додав, що з огляду на ту військову допомогу, яку надали в останньому пакеті США, можна сформувати штурмові батальонно-тактичної групи. «Всі нові постачання зброї, це середня та легкоброньована техніка. Мова про БМП Bradley M2, французькі AMX тощо, якщо їх скомпонувати, ми можемо створювати наступальні штурмові групи», – зазначив фахівець.

Є ознаки, що у росіян дефіцит ракет, а західна зброя нейтралізувала їх авіацію, також нейтралізовано флот противника, він не може виконувати десантні операції та блокувати морські шляхи. Ворог використовує його лише для ракетних обстрілів. Таку думку під час панельної дискусії висловив воєнний експерт Андрій Савченко.

«Західне озброєння дозволило нейтралізувати противника у повітрі. І наше ППО буде підсилюватися. Наприклад, завдяки системам Patriot. Зараз авіація противника може завдавати ударів лише зі свого повітряного простору», – зазначив експерт.

Технічний спеціаліст з авіації та ракетного озброєння Станіслав Маньков заявив, що вже зараз можна побачити дефіцит ракетної зброї у ворога.

«Наприклад, частота обстрілів ракетами зменшилася. Крім того, вони зараз використовують зброю нетипово – наприклад, використовують протикорабельні ракети та комплекси С-300 по наземних цілях. Проте все одно, асортимент ракет у них дуже різноманітний. Деякі типи ракет, наприклад Х-101 і «Калібр» вони можуть виробляти», – зазначив фахівець.

Андрій Савченко також додав, що росіяни можуть переобладнати білоруські підприємства для виробництва далекобійних ракет. «Проте через санкції  у росіян можуть бути проблеми з електронними компонентами для ракет», – додав фахівець.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top