Експертний клуб

Bayraktar став неефективним — експерти

всу

Військові оглядачі Олександр Коваленко та Олексій Гетьман пояснили NV, чому Bayraktar втратив свою бойову ефективність у ролі ударного дрона та як його тепер краще використовувати.

«На сьогодні легендарний безпілотник Bayraktar як ударний дрон втратив свою бойову ефективність у протистоянні з російською армією», — таку думку висловив Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив.

Зменшення ефективного застосування цього безпілотника і як наслідок втрату актуальності Bayraktar Коваленко пояснює тим, що Росії вдалося сформувати ешелоновану систему ППО.

«Саме через це Bayraktar неможливо використовувати настільки ж ефективно, як це було раніше, — каже Коваленко. — Цей БпЛА не здатний здійснювати свій функціонал у тій місцевості, де є ешелонована ППО».

Успішне використання безпілотника на початку повномасштабного вторгнення та ураження ворожих колон військової техніки, де було й кілька ЗРК Бук, експерт пояснює тим, що тоді системи ППО ворога переважно були на марші й таким чином їх простіше було ловити ударними БпЛА.

Водночас він згадує про успішне бойове застосування цього безпілотника в Лівії та під час азербайджано-вірменського конфлікту в Нагірному Карабаху.

«Там азербайджанці, у першу чергу, знищували комплекси ППО вірмен малого та середнього радіусів дії, і вже після цього, коли повітряний простір було зачищено, заходили Bayraktar».

Фахівець пояснює, що фактично цей безпілотник і призначався або для використання в країнах, що розвиваються, або в регіонах, де немає ешелонованої ППО супротивника.

Схожу думку озвучує Олексій Гетьман, військовий оглядач та ветеран російсько-української війни, наголошуючи, що як бойова одиниця з нанесення ударів, Bayraktar став легкою ціллю для російських засобів ППО тактичного рівня. Вразливість безпілотника він пояснює його значними габаритами (довжина — 6,5 м, розмах крила — 12 м) і невисокою швидкістю (крейсерська швидкість — 130 км/год).

Втім, за словами експертів, нішу Bayraktar як ударного БпЛА нині переконливо зайняли вітчизняні FPV-дрони.

«Ці БпЛА набагато кращі, менші за розмірами, швидші, маневреніші й краще керовані», — перераховує переваги FPV-дронів Гетьман.

У свою чергу, Коваленко додає, що вони ще й дешевші. Так, за інформацією з відкритих джерел, вартість комплексу Bayraktar, до якого входить шість безпілотників, два мобільних наземних пункти управління та 200 одиниць боєприпасів і допоміжного облаштування, становить від $30 млн до $70 млн. А один окремий БпЛА Bayraktar може коштувати $5−6 млн.

При цьому, за словами Гетьмана, навіть сучасні вітчизняні дрони, які нині використовують Сили оборони, постійно змінюються й вдосконалюються залежно від ситуації на фронті.

Нагадаємо, наприкінці травня авторитетні видання The Washington Post та The New York Times опублікували результати конфіденційних звітів, згідно з якими виявилося, що через вплив російських засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) в Україні суттєво зменшилась ефективність низки американських високоточних боєприпасів із GPS-наведенням. Зокрема, йшлося про 155-мм снаряди Excalibur, точність ураження яких, за даними NYT, за перші вісім місяців 2023-го впала із 55% до 6%.

Також через вплив російських систем РЕБ погіршувалася точність планерних бомб GLSDB, що запускаються з наземних платформ HIMARS, та корегованих авіабомб JDAM.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top