Економіка

В Україні підняли тариф на світло: як зміняться суми у платіжках вже влітку

электричество

Діятиме диференційований підхід на опалювальний сезон для тих, у кого електричне опалення

Кабінет міністрів України підвищив тариф на світло для населення. Про це повідомляє джерела та міненерго.

Кабінет Міністрів України на засіданні 31 травня схвалив рішення про продовження дії положення про покладання спеціальних обов’язків (ПСО) на учасників ринку електроенергії, згідно з яким встановлюється єдина фіксована ціна для індивідуальних та колективних побутових споживачів на рівні 4,32 грн/кВт*год до 30 квітня 2025 року. Про це повідомив міністр енергетики Герман Глущенко за підсумками засідання.

Зазначимо, очікувалося, що тариф буде диференційованим залежно від місячних обсягів. Зокрема, для споживання до 100 кВт*год пропонувалося залишити діючу ціну 2,64 гривень, а за кожний наступний кіловат — підняти до 4,8 гривень.

Крім того, протягом опалювального періоду (з 1 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року) передбачено пільговий тариф для споживачів, які використовують електроопалювальні установки, на рівні 2,64 грн/кВт год (при споживанні ними в цей період до 2000 кВт/год електроенергії на місяць).

При цьому «нічний тариф» (при встановленому відповідному двозонному лічильнику) складатиме 2,16 грн за кВт*год.

«Підвищення тарифу – це складний, але необхідний крок. Мета – не залишитись без світла, втримати систему. Нас чекає масштабна реконструкція, яка потребує величезних сил і коштів. Весь цей час триває ремонтна кампанія на об’єктах генерації, розподілу та передачі. На жаль, розуміємо, що обстріли об’єктів енергетики з боку ворога будуть продовжуватись, і маємо задіяти усі можливі ресурси», — сказав Герман Галущенко.

Міністр зазначив, що в умовах складної економічної ситуації через війну не можна дозволити підвищення ціни на електроенергію для населення до ринкового рівня (майже 7,5 грн/кВт*год), але й держава в цих умовах не має можливості утримувати наднизьку пільгову ціну для всіх споживачів. Адже тариф на електроенергію у розмірі 2,64 грн покривав лише третину реальної вартості електроенергії.

Судячи з проекту ухвали, який опублікував нардеп Ярослав Железняк, діятиме диференційований підхід на опалювальний сезон для тих, у кого електричне опалення.

Фото: проект постанови про підвищення тарифу на електроенергію (t.me/yzheleznyak)

Такі споживачі з 1 червня до 30 вересня платитимуть по 4,32 гривень за кіловат. А з 1 жовтня до 30 квітня — залежно від обсягу споживання.

Місячний обсяг до 2000 кВт*год в опалювальний період тарифікуватиметься по 2,64 гривень за кіловат.

Якщо лічильник покаже більше 2000 кВт*год, то доведеться заплатити за тарифом 4,32 гривні, причому за весь спожитий обсяг (без дешевих кіловатів до 2000 кВт*год).

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top