Економіка

В РФ прогнозують «тиху економічну кризу» до кінця 2024 року

рф

Росія може постати перед проблемою «тихої кризи» в економіці вже у другій половині 2024 року, оскільки основні рушійні сили економічного зростання — споживання громадян і капітальні інвестиції — опиняться під загрозою через можливе підвищення Центробанком ключової ставки, передає російське The Moscow Times у понеділлк.

Відповідного висновку дійшли аналітики близького до влади РФ Центру макроекономічного аналізу та короткострокового прогнозування (ЦМАКП).

Згідно з оцінкою експертів, попри номінальне прискорення зростання кредитного портфеля банків, його реальна динаміка сповільнюється через зростання інфляції.

«Це вже є ознакою майбутнього охолодження», — пишуть аналітики.

Так, після можливого підвищення відсоткових ставок слідом за зростанням інфляції «позичальники, які мають високе боргове навантаження, можуть зіткнутися з неможливістю коштом залучення нових запозичень покрити виплати за раніше накопиченим боргом».

У ЦМАКП прогнозований сценарій назвали «тихою кризою». Економічне явище проявиться у помірному зростанні простроченої заборгованості за невеликими кредитами і в низці вимушених реструктуризацій за великими позиками.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top