Економіка

Україна відновила експорт електроенергії

Ukrenergo

Україна відновлює експорт електроенергії до європейських країн. Вже відбувся перший аукціон із розподілу пропускної спроможності міждержавних мереж, повідомляє Укренерго у понеділок, 10 квітня.

«Україна відновлює експорт електроенергії до Європи при першочерговому забезпеченні українських споживачів та надлишку виробництва електроенергії в енергосистемі. Таке рішення ухвалило Міненерго у п’ятницю, 8 квітня», — йдеться у повідомленні.

Вказано, що Укренерго вже провело перший аукціон із розподілу пропускної спроможності міждержавних мереж для експорту електроенергії до Молдови на день постачання 11 квітня. За результатами аукціону було розподілено 51% (330 із 650 МВт) усієї доступної пропускної спроможності мереж у цьому напрямку серед чотирьох учасників.

«З огляду на війну в Україні та пов’язані з цим ризики, доступ до міждержавних перетинів розподіляється лише на короткостроковий період на добових аукціонах», — зазначили в Укренерго.

Крім того, сьогодні відбудевся аукціон із розподілу 80 МВт пропускної спроможності міждержавного перетину у напрямку Польщі на дату поставки 12 квітня. Також узгоджується можливість відкриття експорту до Словаччини.

Раніше в Укренерго спрогнозували, що протягом найближчих шести місяців в енергосистемі не буде дефіциту. Вже більше місяця генерація працює із резервом потужності.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у  Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top