Економіка

Україна витратить на імпорт електроенергії $800 млн

николайчук

У 2024 році Україна буде змушена витратити на імпорт електроенергії $800 мільйонів. Причина — дефіцит в енергосистемі після ракетних атак росіян по енергетиці. Про це на брифінгу повідомив заступник голови Національного банку України Сергій Ніколайчук.

«Якщо говорити про імпорт, то у квітні ми імпортували 0,3 ГВт, у травні — 0,6 ГВт. У вартісних показниках це не дуже значні суми, що не мають вирішального впливу на валютний ринок. Відповідно до нашого квітневого прогнозу, ми очікуємо, що імпорт електроенергії вартуватиме нам цього року близько $800 млн», — зазначив Ніколайчук.

За його словами, у червні ситуація з імпортом може бути складнішою через теплішу погоду і планові ремонти на атомних електростанціях

«Частково цю проблему в найближчі місяці має компенсувати розширення дозволу європейської мережі системних операторів на передачу електроенергії на комерційній основі», — заявив Ніколайчук.

Раніше повідомлялося, що імпорт електроенергії з країн Євросоюзу до України практично досяг фізичного максимуму.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top