Економіка

США, Нідерланди і Японія обмежать експорт мікросхем з Китаю

Адміністрація президента США Джо Байдена досягла угоди з Нідерландами та Японією про обмеження експорту деяких передових технологій для виробництва мікросхем у Китаї. Переговори по даному питанню відбулись завершилися у п’ятницю в Вашингтоні — повідомляє видання Bloomberg.

Угода, спрямована на те, щоб послабити амбіції Пекіна щодо створення власних внутрішніх потужностей для виробництва мікросхем, та поширити експортний контроль, прийнятий США в жовтні, на компанії двох союзних держав.

Фактичне впровадження обмежень може зайняти місяці.

«Переговори ведуться вже давно, і якщо з цього щось вийде, чи буде це дуже афішуватись», – заявив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

Речниця Ради національної безпеки Білого дому не відразу відповіла на запит про коментар. Представник міністерства торгівлі Нідерландів взагалі відмовився від коментарів.

Нідерланди не дозволять компанії ASML продавати Китаю устаткування для іммерсійної літографії — найдосконаліший вид обладнання в лінії глибокої ультрафіолетової літографії. Дане обладнання має вирішальне значення для виробництва передових мікросхем. Японія встановить аналогічні обмеження для компанії Nikon.

Ця угода є перемогою Байдена, який прагне стримати військовий прогрес Пекіна, відрізавши країну від найменших у світі напівпровідників. «Це займе час, але зрештою вони досягнуть цього», — сказав президент США 25 січня.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top