Економіка

Росія втратила 21 мільярд доларів у 2022 році через відключення інтернету

У 2022 році державні обмеження у роботі інтернету в 23 країнах, які тривали понад 50 000 годин, обійшлися економіці цих країн в 23,79 мільярда доларів, що на 323% більше, ніж у 2021 році.

Уряди країн Центральної Азії мають звичку відключати інтернет для придушення опозиційних настроїв і це завдає багатомільйонних збитків національним економікам. У 2022 році Казахстан втратив 410,3 млн дол. США і увійшов до трійки дуже сумнівних лідерів у світі за збитками від відключення інтернету.

Друге «почесне» місце посідає Іран, якому відключення обійшлися в 773 млн. дол. США. Найбільше втратила Росія, вона займає упевнену лідерську позицію, втративши через відключення інтернету 21,59 млрд дол. США.

Russia

Загалом від перебоїв у роботі інтернету в минулому році постраждали 23 країни. Такими є дані дослідження, проведеного аналітиками Top10VPN і опублікованого в січні поточного року.

Russia

До звіту також увійшли всі країни Центральної Азії, окрім Киргизстану — єдиної країни регіону, де масштабних відключень інтернету не було.

У Казахстані доступ до інтернету було припинено в основному через протести у січні 2022 року. Вони почалися як мирні мітинги після різкого підвищення цін на скраплений газ, але швидко переросли у жорстокі сутички по всій країні.

4 січня влада майже на цілий день відключила мобільний інтернет, а потім протягом п’яти днів періодично повністю відключала доступ, часом на період до 24 годин за раз, йдеться в дослідженні.

Загальна тривалість відключень у 2022 році, включаючи блокування під час тижневих подій «кривавого січня» та інші менш тривалі інциденти, становила 144 години. Від відключень постраждали близько 16 млн користувачів інтернету по всьому Казахстану.

Russia

Узбекистан також зазнав серйозних економічних втрат: перебої в роботі всесвітньої мережі коштували йому 219,7 млн дол. США. Більше того, відключення в країні тривали загалом 5630 годин. Такі цифри пов’язані з тим, що влітку автономна область Каракалпакстану була позбавлена інтернету на кілька тижнів на тлі кривавих заворушень. Також у 2022 році Узбекистан продовжував блокувати популярні соціальні мережі, включаючи Twitter, який влада звинувачувала у порушенні місцевих законів. Проте блокування соцмережі було знято влітку 2022 року.

Щодо Туркменістану, який посів десяте місце в рейтингу, тут на вимогу влади жителі країни були позбавлені інтернету на 40 годин. Це завдало країні економічних збитків у розмірі 29 млн дол. США.

Інформація про відключення в Туркменістані мізерна через репресивний режим. Однак такі відключення відбувалися невдовзі після інавгурації нового президента країни Сердара Бердимухамедова, який змінив на цій посаді свого батька, на тлі міжнародної критики відсутності свободи та чесних виборів.

Таджикистан постраждав найменше в регіоні, його втрати склали 2,1 млн дол. США через відключення інтернету на 936 годин за весь рік. Уряд Таджикистану призупинив надання інтернету у Гірничо-Бадахшанській автономній області у травні. Це збіглося з початком «антитерористичної операції», коли мешканці перекрили дорогу для військової колони. Доступ до інтернету було відновлено через місяць без офіційного оголошення про попереднє відключення, під час якого 30 осіб було вбито і сотні затримано.

В країнах з авторитарними режимами найбільше блокують соцмережі Twitter, Instagram, Facebook, WhatsApp та YouTube. У наведеній нижче таблиці показані дані по тривалості блокування кожної платформи у 2022 році. Зазвичай в країні блокують одразу кілька платформ.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top