Економіка

Міжнародна допомога: як розрахуватиметься Україна? Думка експерта

Через військові дії, як і раніше, над Україною висить ймовірність дефолту.

Нещодавно міжнародне агентство S&P підвищило кредитний рейтинг України в іноземній валюті до CCC+/C із SD/SD. У свою чергу, Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило довгостроковий кредитний рейтинг України в іноземній валюті з рівня «RD» (обмежений дефолт) до «CC» (ймовірний дефолт).

Як зазначають фінансові аналітики, підвищення рейтингу відбулося завдяки вдалій реструктуризації Україною своїх зовнішніх боргів. Однак через війну здатність країни обслуговувати борг залишається вразливою та залежить від сприятливих економічних умов.

Між тим, найближчим часом Україна має отримати чергову значну донорську допомогу, яка задовольнить потреби держави у бюджетному фінансуванні та може стабілізувати міжнародні резерви, які значно скоротилися після початку війни.

Проте пересічний громадянин, бачачи, що сьогодні в країну регулярно заходять великі гроші з усього світу, ставить питання: чи безоплатно Україна отримує цю допомогу — чи її погашення згодом ляже важким ярмом на кілька поколінь українців вперед? Щоб роз’яснити ситуацію, ElitExpert звернувся за коментарями до професора, екс-заступника міністра економіки Михайла Поживанова, який зараз керує одеською міською організацією ВО «Батьківщина».

«Допомога Україні надається по-різному. Десь – це безоплатні донати, десь – кредити, десь ми залучаємо гроші під гарантії третіх держав (Великої Британії, Сполучених Штатів Америки тощо) – тобто не наш, а їхні уряди беруть на себе відповідальність за виплату нами боргу», – зазначив експерт.

За його словами, зараз над країною через військові дії, як і раніше, висить ймовірність дефолту.

«Чи варто боятися дефолту в Україні? Деякі економісти кажуть, що дефолту боятися не треба – мовляв, навпаки, Україні спишуться всі борги. То є так, але треба розуміти, що тоді до нашої країни найближчі 30-40 років ніхто з інвестиціями не прийде.

Якщо ми говоримо про миттєве рішення, то дійсно, сьогодні можна на все начхати, оголосити дефолт і вирішити проблему боргів на короткий проміжок часу. Але якщо ми віримо і знаємо, що Україна є, Україна буде і вона має розвиватися, має стати однією з найпотужніших країн Європи, то, зрозуміло, всі свої зобов’язання ми повинні виконувати повністю.

Повторюся, інакше жодні інвестиції та інвестори ніколи в наш бік навіть не подивляться. Сподіватися на те, що нам пробачать 20 чи 30 мільярдів євро як Польщі або взагалі 180 млрд, як Греції, нам в Україні не варто», — наголосив Михайло Поживанов.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top