Економіка

Юлія Тимошенко: Українського газу вистачить для опалювального сезону

Тимошенко: українського газу вистачить для опалювального сезону

Якщо керівники «Нафтогазу» вже зараз з упевненістю кажуть про те, що на Україну чекає складний зимовий період, – це свідчить, що вони збираються знову нажитися на простих українцях й експортувати вітчизняний газ за кордон.

Таке переконання висловила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі інформаційного телемарафону «Єдині новини».

Знаючи всі баланси газової галузі, вона стверджує, що українського газу достатньо, щоб забезпечити Україну природним газом навіть якщо на вулиці буде -20° С.

«Сьогодні ми видобуваємо 19-20 мільярдів кубометрів газу. На рік нам потрібно 17 мільярдів, враховуючи, що через війну виробництво частково не працює, а люди – виїхали. Куди чиновники збираються подіти ще 2 мільярди нашого газу і кажуть про дефіцит? Якщо правильно господарювати, то дефіциту не буде. Якщо ефективно підтримати вугільну галузь і покласти на склади хоча б 2,5 мільйона тонн – а у нас є така можливість – ніякого енергетичного дисбалансу не буде!» – запевнила Юлія Тимошенко.

Політик пояснила, що собівартість видобутку вітчизняного газу складає приблизно 3 гривні, а в Європу його можна продати за 3 долари за куб. Щоб завадити корупціонерам провести цю оборудку, вона наполягає на тому, щоб уряд і парламент взяли під контроль питання експорту українського газу.

«Чиновники з «Нафтогазу» збираються експортувати наш газ для того, щоб певні приватні компанії заробили гроші на цій різниці, а для українців вони будуть закуповувати газ по 3 долари за кубометр – і це без ПДВ, транспортування тощо. Я вважаю, що зараз мусить на повну потужність запрацювати одноголосно створена спеціальна слідча комісія в парламенті та взяти під контроль кожний грам українського природного газу», – додала Юлія Тимошенко.

За її словами, влада має зробити все необхідне, щоб Україна вистояла під час війни взимку, а люди – додатково не страждали.

«Якщо Запорізька АЕС буде виведена остаточно з ладу окупантами, нам треба запастись додатковим вугіллям. Але якщо український газ не буде забиратися на експорт, а буде віддаватися українцям, країна нормально пройде зиму», – переконана політик.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top